Մադրիդի տարածաշրջանում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվը մեկ օրում աճել է 350-ով
Իսպանիայի Մադրիդի ինքնավար մարզում նոր կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվը մեկ օրում ավելացել Է գրեթե 350-ով եւ հասել 782-ի: Այդ մասին ասված Է տարածաշրջանի կառավարությանը կից առողջապահության դեպարտամենտի՝ մարտի 10-ին տարածված հայտարարության մեջ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Մադրիդի ինքնավար մարզն արձանագրում Է կորոնավիրուսի 782 դրական (թեստ)»,- ասված Է հաղորդագրության մեջ:
Մարտի 9-ին ինքնավարության իշխանությունները տեղեկացրել Էին 436 ախտահարվածի եւ 16 մահացածի մասին: Ավելի վաղ հայտարարվել Է կորոնավիրուսի տարածման պատճառով տարածաշրջանում բոլոր ուսումնական հաստատությունների փակման մասին: Բացի դրանից, Մադրիդի իշխանությունները հավաստիացրել են, որ հասարակական տրանսպորտում ամենօրյա ախտահանում կկատարվի: Ընդամենն Իսպանիայում հայտնաբերվել Է շուրջ 1,4 հազար հիվանդացած, 35 մարդ մահացել Է, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Число случаев заражения коронавирусом в регионе Мадрид за сутки выросло более чем на 350
Число случаев заражения новым коронавирусом в испанском автономном сообществе Мадрид за сутки увеличилось почти на 350 и достигло 782. Как передает ТАСС, oб этом говорится в распространенном во вторник заявлении департамента здравоохранения при правительстве региона.
«Автономное сообщество Мадрид фиксирует 782 положительных [теста] на коронавирус», – говорится в сообщении.
В понедельник власти автономии информировали о 436 инфицированных и 16 погибших. Ранее было объявлено о закрытии всех учебных заведений в регионе из-за распространения коронавируса. Кроме того, власти Мадрида заверили, что в общественном транспорте будет проводиться ежедневная дезинфекция.