Իշխանությունը սպանեց քաղաքացիներին․ գրանցվեցին առաջին 3 զոհերը
Հունիսի 6–ի դրությամբ կորոնավիրուսից ուղղակի կամ անուղղակի մահերի դեպքերը հասել է 259–ի։ Սրա ուղղակի պատասխանատվությունը կրում է ՀՀ վարչապետը, ով սկզբում քամահրանքով էր վերաբերվում կորոնավիրուսային խնդրին, իսկ հետագայում անարդյունավետ գործեց ու բերեց հիմիկվա վիճակին։
Փաշինյանն իր վերջին ճեպազրույցում խոստովանեց, որ արձանագրվել է մահվան դեպք, որի պատճառը եղել է այն, որ առողջապահական համակարգը ծանրաբեռնվածության պատճառով չի կարողացել ճիշտ ժամանակին բուժօգնություն տրամադրել քաղաքացուն։
Նա նաև ասաց, որ ունեցել ենք մահվան 2 դեպք, երբ հիվանդների համար տեղ չի եղել վերակենդանացման բաժանմունքում։
Դա նշանակում է, որ կոնկրետ այդ քաղաքացիներին սպանել է Հայաստանի իշխանությունը։
Իշխանությունը ՊԱՐՏԱՎՈՐ էր կորոնավիրուսի 1–ին դեպքն ի հայտ գալուց հետո քայլեր ձեռնարկել վարակի տարածման մասշտաբները վերահսկելի դարձնելու, առողջապահական համակարգի կոլապս թույլ չտալու և մեր երկրի առողջապահական հնարավորությունները մեծացնելու համար։ Չի՛ արվել։ Բայց չէ՞ որ արդեն աշխարհի փորձը կար և կարելի էր օգտվել այդ փորձից։
Բուժօգնության չտրամադրման պատճառով վրա հասած մահերը նշանակում են, որ մենք գնում ենք Իտալիայի տարբերակով։
Անտեսվեցին բոլոր զգուշացումները, չընդունվեցին գրեթե բոլոր առաջարկները, շարունակվեց հանրության պառակտումը՝ մոբիլիզացիայի փոխարեն։
Առանց գույները խտացնելու կարող ենք ասել, որ մեզանում գործում է գլխակեր իշխանություն, որը հանցավոր անգործության ու ոչ կոմպետենտ քաղաքականության արդյունքում մարդկանց թողնում է առանց բուժօգնության ու դառնում մահվան պատճառ։ Դա նույնն է, որ պատերազմի ժամանակ բնակչությանն անպաշտպան թողնես թշնամու արկերի ու հրթիռների դեմ՝ հայտարարելով, որ չունես անհրաժեշտ քանակի ու որակի հակաօդային պաշտպանության համակարգ, և թող ամեն մեկը փորձի խուսափել ռմբահարվելուց, որպեսզի պետության վրա մեծ ծանրաբեռնվածություն չընկնի։

Власть убила граждан: зафиксированы первые 3 жертвы
По состоянию на 6 июня количество прямых или опосредованных случаев смертей от коронавируса достигло 259. Непосредственную ответственность за это несет премьер РА, который сначала отнесся к проблеме коронавируса с пренебрежением, а затем проявил неэффективность в борьбе с эпидемией, в результате чего мы оказались в сегодняшнем положении.
В ходе своего последнего брифинга Пашинян признался, что был зафиксирован случай смерти, причиной которой стало то, что из-за своей перегруженности система здравоохранения не смогла предоставить гражданину своевременную помощь.
Он также сообщил о 2 случаях смерти, когда для больных не нашлось мест в реанимации.
Это означает, что конкретно этих граждан убила власть Армении.
Власть была ОБЯЗАНА с выявлением 1-го случая заражения коронавирусом предпринять шаги по взятию под свой контроль масштабов распространения вируса, недопущению коллапса системы здравоохранения и расширению здравоохранительных возможностей нашей страны. Этого сделано не было. Соответствующий мировой опыт уже имелся, и им можно было воспользоваться.
Случаи смертей из-за непредоставления медицинской помощи означают, что мы идем по варианту Италии.
Были проигнорированы все предостережения, отвергнуты практически все предложения, а вместо мобилизации продолжилась политика по расколу общества.
Не сгущая краски, можем сказать, что у нас действует смертоносная власть, которая в результате своей преступной бездеятельности и некомпетентной политики оставляет людей без медицинской помощи и становится причиной смертей. Это то же самое, если оставить в ходе войны население беззащитным перед снарядами и ракетами врага, заявив, что у тебя нет необходимого количества и качества систем противовоздушной обороны, и пусть каждый уходит от обстрелов самостоятельно, чтобы на государство не падало большой нагрузки.