Բակո Սահակյանը ծանոթացել է Թրղե գետի վրա ՀԷԿ-երի կառուցման աշխատանքների ընթացքին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը երեկ այցելել է Մարտակերտի շրջան: Բակո Սահակյանն այցելել է Թալիշ գյուղ, որտեղ հանդիպում է ունեցել համայնքի ներկայացուցիչների հետ և քննարկել առկա խնդիրները: Նախագահն ընդգծել է այս գյուղի զարգացման անհրաժեշտությունը` և սահմանամերձ գոտու զարգացման, և հանրապետությունից դուրս գտնվող արցախցիների հայրենադարձության խթանման տեսանկյունից:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, երկրի ղեկավարը եղել է նաև Մատաղիս բնակավայրում և Թրղե գետի վրա կառուցվող ՀԷԿ-երի շինհրապարակներում և ծանոթացել կատարվող աշխատանքների ընթացքին: Բակո Սահակյանը կարևորել է այդ օբյեկտների նշանակությունը մեր հանրապետության կյանքում` որպես Արցախի էներգետիկ անվտանգության կարևոր բաղադրամաս:
Նախագահ Բակո Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին` աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ: Այցի ընթացքում Նախագահին ուղեկցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Строящиеся ГЭС являются важной составляющей энергетической безопасности Арцаха – Бако Саакян
3 апреля президент Республики Арцах Бако Саакян посетил село Талыш Мартакертского района республики, где встретился с представителями местной общины и обсудил с ними существующие проблемы. Президент подчеркнул необходимость улучшения социально-экономической ситуации в этом селе как с точки зрения развития приграничной зоны, так и содействия возвращению арцахцев на родину.
Глава государства побывал также на стройплощадках ГЭС, строящихся в населенном пункте Мадагис и на реке Трхе. Бако Саакян отметил важное значение этих объектов как важной составляющей энергетической безопасности Арцаха. Президент дал конкретные поручения руководителям соответствующих ведомств по выполнению работ на должном уровне.
В ходе поездки президента сопровождали премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица, сообщает пресс-служба главы государства.