Կորոնավիրուսով վարակված Բեռլուսկոնիին հոսպիտալացրել են
Կորոնավիրուսով ավելի վաղ վարակված Իտալիայի նախկին վարչապետ Սիլվիո Բեռլուսկոնին հոսպիտալացվել Է Միլանի հիվանդանոցներից մեկում՝ հետազոտություն անցնելու համար: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, սեպտեմբերի 4-ին հաղորդել Է Rainews24 իտալական հեռուստաալիքը:
«Առաջ, Իտալիա» կուսակցության առաջնորդը գտնվում Է San Raffaele հոսպիտալում՝ մի շարք ախտանշաններ հայտնաբերելուց հետո որպես նախազգուշական միջոցառում, սակայն նրա վիճակը անհանգստություն չի առաջացնում, նշում Է հեռուստաալիքը:
Սեպտեմբերի 3-ին Բեռլուսկոնին, հեռախոսով դիմելով իր կուսակցության նախընտրական ցույցի մասնակիցներին, հայտնել Է, թե ինքն այլեւս ջերմություն եւ ցավեր չունի:
Սեպտեմբերի 2-ին Բեռլուսկոնիի՝ կորոնավիրուսով վարակվելու մասին հայտարարել Էր նրա անձնական բժիշկը եւ San Raffaele-ի պրոֆեսոր Ալբերտո Ձանգրիլոն: Դրա հետ մեկտեղ նա հայտարարել Է, որ քաղաքական գործիչի մոտ հիվանդությունն ընթանում Է անախտանիշ ձեւով: COVID-19-ի թեստը, որը չորեքշաբթի օրը երեկոյան արվել Էր San Raffaele հոսպիտալում, նույնպես դրական արդյունք Էր տվել:
Տեղական ԶԼՄ-ների տեղեկատվության համաձայն, Բեռլուսկոնիի երկրորդ ամուսնությունից երկու զավակների՝ Լուիջիի եւ Բարբարայի մոտ օրերս նույնպես հայտնաբերվել Է կորոնավիրուսով վարակում: Նրանք գտնվում են Սարդինիայի առանձնատանը՝ մեկուսացման մեջ: Իտալական քաղաքականության նահապետն ինքը մտադիր Է հիվանդության ժամանակաշրջանն անցկացնել Միլանի մերձակայքում գտնվող Արկորի իր նստավայրում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Заразившегося коронавирусом Берлускони госпитализировали
Заразившийся ранее коронавирусом бывший премьер-министр Италии Сильвио Берлускони госпитализирован в одну из больниц Милана для проведения обследования. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает в пятницу итальянский телеканал «Rainews24».
Лидер партии «Вперед, Италия» находится в госпитале San Raffaele в качестве меры предосторожности после появления ряда симптомов, однако его медицинское состояние не вызывает беспокойства, отмечает телеканал.
В четверг Берлускони, обращаясь по телефону к участниками предвыборной манифестации своей партии, сообщил, что у него больше нет температуры и он не испытывает боли. В среду о заражении Берлускони коронавирусом объявил его личный врач и профессор San Raffaele Альберто Дзангрилло. При этом он заявлял, что политик страдает бессимптомной формой заболевания.
Тест на COVID-19, который в среду вечером сделала в госпитале San Raffaele Фашина, также дал положительный результат. По информации местных СМИ, у двоих детей Берлускони от второго брака – Луиджи и Барбары на днях также было выявлено заражение коронавирусом. Они находятся на изоляции на вилле на Сардинии. Сам патриарх итальянской политики намерен провести период болезни в своей резиденции в Аркоре под Миланом.