Սահմանի այդ հատվածում հրադադարի ռեժիմ երեկ չի խախտվել․ ՊՆ-ն հերքում է ադրբեջանական կողմի տարածած հայտարարությունը
Սահմանի այդ հատվածում հրադադարի ռեժիմը երեկ չի խախտվել, ո՛չ ՀՀ զինված ուժերի կողմից, ո՛չ էլ հակառակորդի կողմից: Այս մասին Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը՝ անդրադառնալով Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությանը:
Նշենք, որ ադրբեջանական կողմը հայտնում է, թե սեպտեմբերի 14-ի երեկոյան հայկակական կողմը կրակ է բացել Գաջալի գյուղի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով ունեն վիրավոր:

Минобороны Армении опровергло дезинформацию азербайджанской стороны
«На указанном участке границы нарушения режима перемирия не было, ни со стороны ВС Армении, ни со стороны противника», – заявила «Tert.am» пресс-секретарь министра обороны РА Шушан Степанян.
Отметим, что азербайджанские СМИ со ссылкой на минобороны АР распространили сообщение о том, что вечером 14 сентября в направлении села Гаджали якобы ранен азербайджанский военнослужащий.
В Министерстве обороны Армении опровергли дезинформацию азербайджанской стороны.