Հակառակորդը նոր լայնամասշտաբ հարձակման ընթացքում արդեն կորցրել է ավելի քան 370 զինվորական
Հակառակորդը սկսել է լայնամասշտաբ հարձակողական նոր գործողություն Արաքսի հովտի հատվածում և Մատաղիս-Թալիշ հատվածներում։ Արցախի ՊԲ-ը հաջող դիմակայում է բոլոր հարձակումներին ու գրոհներին և հակառակորդին հասցնում են անձնակազմի և տեխնիկայի զգալի կորուստներ։
Այս պահի դրությամբ ոչնչացված է հակառակորդի 22 միավոր տանկ և 10 միավոր այլ զրահատեխնիկա։ Ոչնչացված է ավելի քան 370 զինվորական։ Ունեն մեծ քանակությամբ վիրավորներ։ Ստացված տեղեկատվության համաձայն վիրավորների միջից ծանր վիրավոր զինվորների քանակը կազմում է 35%։

ВС Азербайджана начали новую широкомасштабную наступательную операцию
ВС Азербайджана начали новую широкомасштабную наступательную операцию на участках долины реки Аракс и Матагис-Талыш. Об этом представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян сообщил на своей странице в «Facebook».
«Армия обороны Арцаха успешно противостоит всем нападениям и атакам, нанося значительные потери личному составу и технике противника», – отметил Ованнисян.
В настоящее время уничтожены 22 танка и 10 единиц другой бронетехники ВС Азербайджана.
«Ликвидированы свыше 370 военных. У них больше количество раненых. Согласно полученной информации, число раненых, чье состояние оценивается как тяжелое, составляет 35%», – сообщил представитель Минобороны Армении.