Հակառակորդի երեկվա կորուստները. 130 սպանված, 260 վիրավոր, 29 զրահատեխնիկա, 3 «ՏՈՍ», 11 ԱԹՍ. Արցախի Պն (տեսանյութ)
Հակառակորդի կորուստները երեկվա դրությամբ կազմել են՝ 130 անվերադարձ կորուստ (սպանված), 260 վիրավոր, 29 տարբեր տեսակի զրահատեխնիկա, 3 հատ «ՏՈՍ» ծանր հրանետ, 11 տարբեր տիպի ԱԹՍ-ներ: Այս մասին այսօր՝ հոկտեմբերի 1-ին, ճեպազրույցի ժամանակ նշեց պաշտպանության նախարարի մամուլի պատասխանատու Սուրեն Սարումյանը:
«Մենք պետք է հաշվի առնենք իրադարձությունների զարգացման բոլոր սցենարները՝ և մարելում, և ավելի լարվելուն: Պատրաստ ենք ցանկացած զարգացման:
Հակառակորդի անհաջողության գնահատականներից մեկը, թերևս, մարտերից հետո խաղաղ բնակավայրերին հասցվող հարվածներն են: Երբ նա մարտադաշտում ունենում է անհաջողություն, իսկ Մարտակերտի մասին լուրը ապատեղեկատվություն է, հակառակորդին մեկ սմ անգամ առաջ գնալ նրանց չի հաջողվել, անզոր չարությունից սկսում են ռմբահարել ռազմական նշանակություն չունեցող թիրախները: Այդ թվում երեկ ռմբակոծվել է Մարտակերտը, և կան զոհեր խաղաղ բնակչության շրջանում»,-ասաց նա:

За сутки Азербайджан потерял 130 военнослужащих, 29 единиц бронетехники, 3 системы ТОС-1, 11 беспилотников – Минобороны Карабаха (видео)
За прошедшие сутки Азербайджан потерял убитыми 130 военнослужащих, 260 раненых, 29 единиц бронетехники, 3 тяжелые огнеметные системы ТОС-1, 11 беспилотников. Об этом сегодня на брифинге сообщил пресс-секретарь Минобороны Арцаха Сурен Сарумян.
Он отметил, что противник пытался провести перегруппировку войск, что было пресечено.
Со своей стороны пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян заявил, что впервые прошедшей ночью по всей протяженности границы наблюдалось относительное спокойствие.
«Ситуация полностью контролируется нашими вооруженными силами», – сказал он.