Ստեփանակերտը կրկին հրետակոծվել է (լուսանկար, տեսանյութ)
Ժամը 11:00-ի դրությամբ «Արմենպրես»-ի թղթակիցը հաղորդում է, որ քաղաքացիական ենթակառուցվածքները կրկին ենթարկվել են ադրբեջանական զինուժի հարձակման: Լսվել է առնվազն երեք պայթյուն: Մանրամասները լրացվում են:
Հառակորդը հոկտեմբերի 2-ին ևս հարվածել էր Ստեփանակերտի ուղղությամբ: Ադրբեջանի կողմից Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտին հոկտեմբերի 2-ին հասված հարվածների արդյունքում խաղաղ բնակչության շրջանում կան տուժածներ: Հոկտեմբերի 2-ի երեկոյան հասցված հրթիռային հարվածների արդյունքում զոհվել է 1 մարդ, վիրավորվել 4-ը: Ստեփանակերտից բնակչությունը չի տարհանվել:

Степанакерт подвергся ракетному обстрелу
Как сообщает корреспондент «Арменпресс», по состоянию на 11:00, гражданская инфраструктура вновь подверглась нападению со стороны вооруженных сил Азербайджана. Прозвучали как минимум 3 взрыва, подробности уточняются.
2 октября противник также нанес удар по Степанакерту. В результате атак Азербайджана, совершенных 2 октября на столицу Арцаха Степанакерт, есть жертвы среди гражданского населения. Вечером 2 октября был совершен ракетный обстрел. В результате один человек погиб и четверо получили ранения. Население Степанакерта не эвакуировано.