Ոգևորված եմ մեր զինծառայողների քաջությամբ ու արհեստավարժությամբ և մեր կամավորականների նվիրվածությամբ
Այս պահին շարունակում եմ գտնվել առաջնագծում։ Ինձ հետ են նաև ԱՀ և ՀՀ ԱԱԾ տնօրենները։
Տղաները փայլուն են կատարում իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը։ Ոգևորված եմ մեր զինծառայողների քաջությամբ ու արհեստավարժությամբ և մեր կամավորականների նվիրվածությամբ։
Մի խոսքով, թե՛ առաջնագծում, թե՛ թիկունքում ամուր ենք կանգնած Հայրենիքի պաշտպանության սուրբ գործի դիրքերում։
Նորից կոչ եմ անում մեր ժողովրդի բոլոր զավակներին, միացե՛ք Հայրենիքի պաշտպանության գործին, հիմա է ժամը։

Воодушевлен смелостью и умением наших военнослужащих и преданностью наших добровольцев
Президент Арцаха Араик Арутюнян продолжает находиться на передовой, вместе с ним там находятся руководители СНБ Армении и Арцаха. Об этом Арутюнян написал на своей странице в «Facebook».
«Ребята блестяще выполняют возложенную на них боевую задачу. Я воодушевлен смелостью и умением наших военнослужащих и преданностью наших добровольцев.
Одним словом, и на передовой, и в тылу мы прочно стоим на позициях, выполняя святое дело защиты Родины.
Вновь призываю всех сынов и дочерей нашего народа сплотитесь для защиты Родины, время пришло», – заявил он.