Մեր հաղթանակն անկասելի է, քանի որ մեր պաշտպանների ցուցադրած վարքը հայ ժողովրդի հավաքական ուժի և հարատևության բացառիկ դրսևորում է. ԱՀ նախագահ (լուսանկար)
Քիչ առաջ վերադարձա առաջնագծից: Եղել եմ տարբեր հատվածներում. ամենուրեք առկա է ոգևորություն, սխրանք, հերոսություն: Այս մասին գրառում է կատարել ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
«Մեր հաղթանակն անկասելի է, քանի որ մեր պաշտպանների ցուցադրած վարքը հայ ժողովրդի հավաքական ուժի և հարատևության բացառիկ դրսևորում է: Ուզում եմ հատուկ շնորհակալություն հայտնել Պաշտպանության բանակին և նրա հրամկազմին՝ իրենց առջև դրված խնդիրը փայլուն կատարելու համար»,-գրել է նա:

Наша победа неизбежна, потому что наши защитники воплощают собой собирательную волю и вечность нашего народа – президент Арцаха (фото)
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян вернулся с передовой, сообщив о блестяще выполненных задачах.
Только что вернулся с передовой. Побывал на разных направлениях, повсюду царит воодушевление, подвиг, героизм. Наша победа неизбежна, потому что наши защитники воплощают собой собирательную волю и вечность нашего народа.
Хочу выразить особую благодарность Армии обороны и ее комсоставу за блестящее выполнение поставленной перед ними задачи», – написал Арутюнян на своей странице в «Facebook».