Լեռնային Ղարաբաղում սպանվել է Սիրիայից 93 վարձկան. РИА Новости
Լեռնային Ղարաբաղում սպանվել է Սիրիայից 93 վարձկան, նրանցից 53-ի դիերը փոխանցվել են Սիրիա նախօրեին, РИА Новости- ին հայտնել են սիրիական ընդդիմության աղբյուրները:
«Նախօրեին՝ կիրակի, 53 վարձկանի դի է տեղափոխվել Սիրիա... Այսպիսով, սպանված սիրիացի վարձկանների ընդհանուր թիվը 93 է»,-ասել է գործակալության զրուցակիցներից մեկը:
Բացի այդ, ըստ նրա՝ անցած հանգստյան օրերին սիրիացի վարձկանների երրորդ խումբը մեկնել է Ղարաբաղյան հակամարտության գոտի: «Ուղարկվել է 430 մարդ»,-նշել է աղբյուրը:
Սիրիական ընդդիմության մեկ այլ աղբյուր ավելի վաղ РИА Новости-ին հայտնել էր, որ հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ Ղարաբաղում է գտնվում «լավ համալրված» սիրիացի 322 վարձկան:

В Нагорном Карабахе убиты 93 наемника из Сирии – РИА «Новости»
В Нагорном Карабахе убиты 93 наемника из Сирии, тела 53 из них накануне были доставлены в Сирию, сообщили РИА «Новости» источники в сирийской оппозиции.
«В Сирию накануне в воскресенье доставлены тела 53 наемников... Таким образом, общее количество убитых сирийских наемников составляет 93 человека», – рассказал один из собеседников агентства.
Кроме того, по его данным, в минувшие в выходные в зону конфликта в Карабахе отбыла третья партия сирийских наемников.
«Отправлены 430 человек», – сказал источник.
Другой источник в сирийской оппозиции ранее заявлял РИА «Новости», что по состоянию на 1 октября в Карабахе находились 322 «хорошо оснащенных» сирийских наемника.