Շուշիի Սուրբ Ղազանչեցոց եկեղեցին կրկին հրթիռակոծվել է. կան վիրավորներ
Քիչ առաջ կրկին հրթիռակոծել են Շուշիի Սուրբ Ղազանչեցոց եկեղեցին։ Sputnik Արմենիայի թղթակիցը հայտնում է, որ պայթյունի հետևանքով կան վիրավորներ։
Վիրավորների շարքում են նաև ռուս լրագրողները։
ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն էլ հայտնել է, որ Շուշիում եկեղեցու մոտ հրետակոծության արդյունքում վիրավորվել է արտասահմանցի լրագրող, նրան տեղափոխել են հիվանդանոց։
Հայկական միասնական տեղեկատվական կետրոնը հայտնում է, որ Ղազանչեցոց եկեղեցու թիրախավորման հետևանքները լուսաբանելիս Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից երկրորդ հրետակոծության հետևանքով վիրավորվել են լրագրողներ, որոնցից մեկի վիճակը գնահատվում է ծանր:
Ադրբեջանը Սուրբ Ղազանչեցոցը հրթիռակոծել էր նաև այսօր առավոտյան, այդ պահին ներսում երեխաներ էին եղել։ Բարեբախտաբար, նախորդ անգամ տուժածներ չկային։

По церкви в Шуши нанесен новый удар: есть пострадавшие
ВС Азербайджана нанесли новый удар по собору Казанчецоц (собор Святого Христа Всеспасителя) в Шуши, сообщает корреспондент «Sputnik Армения» с места событий.
Он отмечает, что есть пострадавшие. Это – уже второй удар по храму за день.
«Удар был нанесен по тому же месту, что и днем. К сожалению, есть пострадавшие. Среди них – российские журналисты», – сказал корреспондент агентства.
Напомним, что во время первого удара по собору в нем находились дети. Тогда, к счастью, никто не пострадал, однако дети были напуганы. В результате обстрела здание собора было серьезно повреждено.