ՊԲ պատասխանը լինելու է անհամաչափ կոշտ, եթե Ադրբեջանի շարունակի խախտել հումանիտար հրադադարը. ՊԲ
Եթե Ադրբեջանը շարունակի խախտել հումանիտար հրադադարի ռեժիմը և դիմի նախահարձակ գործողությունների, ՊԲ պատասխանը լինելու է անհամաչափ կոշտ: Այս մասին հայտարարություն է տարածել Արցախի պաշտպանության բանակը:
«Հոկտոմբերի 10-ին և 11-ին Ադրբեջանը շարունակել է հրթիռահրետանային հարվածներ հասցնել Արցախի խաղաղ բնակավայրերին՝ թիրախավորելով քաղաքացիական ենթակառուցվածքներն ու խաղաղ ազգաբնակչությանը: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը հավատարիմ է հումանիտար հրադադարի շուրջ ձեռք բերված պայմանավորվածությանը: Եթե Ադրբեջանը շարունակի խախտել հումանիտար հրադադարի ռեժիմը և դիմի նախահարձակ գործողությունների, ՊԲ պատասխանը լինելու է անհամաչափ կոշտ»,-նշվում է ՊԲ հաղորդագրությունում:

Ответ АО будет несоразмерно жестким, если Азербайджан продолжит нарушать режим прекращения огня
Если Азербайджан продолжит нарушать режим прекращения огня в гуманитарных целях и начнет наступательные операции, реакция Армии обороны будет непропорционально жесткой. С таким заявлением выступила Армия обороны Арцаха.
«10 и 11 октября Азербайджан продолжал ракетный и артиллерийский обстрел мирных населенных пунктов в Арцахе, поражая гражданскую инфраструктуру и мирных жителей. Армия обороны Республики Арцах привержена достигнутому соглашению о прекращении огня в гуманитарных целях. Если Азербайджан продолжит нарушать гуманитарный режим прекращения огня и начнет наступательные операции, ответ Армии обороны будет несоразмерно жестким», – говорится в заявлении Армии обороны Арцаха.