Հայտնի են դարձել Թրամփի՝ COVID-19-ի նոր թեստերի արդյունքները
Թրամփի բուժող բժիշկը՝ Շոն Քոնլին, հայտնել Է, որ ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի՝ կորոնավիրուսի թեստերի արդյունքները վերջին մի քանի օրերին եղել են բացասական, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ի պատասխան նախագահի՝ վերջերս COVID-19-ի համար արված թեստերի վերաբերյալ ձեր հարցմանը, ես կարող եմ հաղորդել, որ մի քանի օր անընդմեջ թեստերի արդյունքները եղել են բացասական»,-ասվում Է բժշկի հաղորդագրության մեջ, որն ուղարկվել Է Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Քեյլի Մաքինանիի անունով:
Առաջին բացասական թեստը Թրամփը հանձնել Է հոկտեմբերի 10-ի առավոտյան: Նույն օրվա երեկոյան նրա բուժող բժիշկը՝ Շոն Քոնլին, հայտարարել Է, որ ԱՄՆ-ի ղեկավարը այլևս վարակիչ չԷ: Թրամփը կորոնավիրուսի դրական թեստի մասին հաղորդել Էր լույս հոկտեմբերի 2-ի գիշերը: Նախազգուշական նկատառումներից ելնելով՝ նա հոսպիտալացվել Էր մի քանի օրով, բայց հոկտեմբերի 5-ից գտնվում Է Սպիտակ տանը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Стали известны результаты новых тестов Трампа на COVID-19
Лечащий врач Трампа Шон Конли сообщил, что результаты тестов на коронавирус президента США Дональда Трампа последние несколько дней были отрицательными, сообщает РИА «Новости».
«В ответ на ваш запрос относительно недавних тестов президента на COVID-19, я могу сообщить, что в течение нескольких дней подряд результаты тестов отрицательные», – говорится в сообщении врача на имя пресс-секретаря Белого дома Кейли Макинани.
Первый отрицательный тест Трамп сдал утром 10 октября. Вечером того же дня его лечащий врач Шон Конли заявил, что глава США больше не заразен.
Трамп сообщил о положительном тесте на коронавирус в ночь на 2 октября. Из предосторожности он был госпитализирован на несколько дней, но с понедельника находится в Белом доме.