Թուրք փաստաբանի 4 երեխաներին տարբեր սենյակներում կախված են գտել
Ապրիլի 21–ին Թուրքիայի Կահրամամարաշ քաղաքի շրջակայքի ամառանոցներից մեկում զանգվածային ինքասպանություն է տեղի ունեցել, որը  ցնցել է ողջ երկիրը։
Տեղի շրջանային  փաստաբանական խորհրդի  անդամ 65–ամյա Նեջդետ Սեգոջակի սեփական տանը կախված են գտել 26–31 տարեկան նրա երկու որդիներին և երկու դուստրերին։
Ոստիկանությունը  քայլեր է ձեռնարկում նրանց հորը գտնելու համար, որը այս իրադարձությունից 6 օր առաջ կորցրել էր կնոջը։
Ինչպես հաղորդում են թուրքական ԶԼՄ–ները, Բերարարիսը (26 տարեկան), Ռուլինը (30 տարեկան), Սաջենը (27 տարեկան) և Ռադենը (31 տարեկան) կախվել են 4–սենյականոց տան տարբեր սենյակներում։ Դիակները  հայտնաբերել է նրանց հոր օգնական Հայրի Թեփեբաշը։
Ընդգծենք, որ  Ռադենը ծառայում էր բանակում։ Նա արձակուրդ էր վերցրել, որպեսզի մասնակցեր սիրելի մոր թաղման արարողությանը։
Ոստիկանությունը դեռ քննում է զանգվածային ինքնասպանության դրդապատճառները։ Որպես հիմնական պատճառ քննարկվում է այն տարբերակը,  որ  նրանք շատ են սիրել իրենց մորն ու չեն  կարողացել դիմանալ նրա հանկարծակի  կորստին։
Ինքանասպանների դիակների վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել։ Չստուգված տվյալներով՝ նրանք մահվանից առաջ նամակ են թողել, որի բովանդակության մասին ոչինչ չի հաղորդվում։

4 детей турецкого адвоката найдены повешенными в различных комнатах
21 апреля в окрестностях города Кахраманмараш на юго-востоке Турции, в дачном доме произошло массовое самоубийство, всполошившее всю страну. В доме 65-летнего члена местной коллегии адвокатов Недждета Сагоджака найдены повешенные тела его двух сыновей и двух дочерей в возрасте от 26 до 31 года. Полиция принимает меры для того, чтобы связаться с их отцом, который за 6 дней до этого события потерял супругу.
Как передают турецкие СМИ, Берарис (26), Рулин (30), Саджен (27) и Раден (31) повесились в различных комнатах четырехкомнатного дома. Их тела были обнаружены помощником их отца Хайри Тепебашем.
Отметим, что Раден служил в армии. Он получил отпуск и приехал домой на похороны любимой матери.
Полиция пока расследует причины массового суицида. Первичная версия – они очень любили свою мать и не смогли пережить ее внезапную смерть.
На телах самоубийц не найдены следы насилия. По непроверенным данным, они оставили предсмертное письмо, о содержании которого не сообщается.