ՊԲ-ն Ադրբեջանի ԶՈՒ կազմում իսրայելական Sandcat զրահամեքենա է խոցել (տեսանյութ)
Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակն Ադրբեջանի Զինված ուժերի կազմում մարտական գործողություններին մասնակցող իսրայելական արտադրության Sandcat զրահամեքենա է խոցել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին «Տելեգրամ»-ի իր էջում գրել է ՀՀ Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը՝ ներկայացնելով զրահամեքենայի լուսանկարը:
«Կարևոր հանգամանք: Հայաստանի ռազմական փորձագետները նկատել են, որ տեսանյութում երևում է իսրայելական Sandcat զրահամեքենայի ոչնչացումը: Հաստատում ենք ասվածի իսկությունը»,-գրել է Ստեփանյանը:
Ավելի վաղ Պաշտպանության նախարարությունը տեսանյութ էր հրապարակել Ադրբեջանի Զինված ուժերի ավտոշարասյան խոցումից: Տեսանյութի վերջում երևում է, թե ինչպես է դիպուկ հարվածով խոցվում իսրայելական արտադրության Sandcat-ը, իսկ մեքենայի կողքին կանգնած զինծառայողը փախուստի դիմելիս շպրտվում հարվածի ալիքից:
Մինչ այս հայտնի էր դարձել, որ Արցախի նկատմամբ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմի ընթացքում, որում Ադրբեջանին աջակցում են նաև Թուրքիան ու Սիրիայից և Լիբիայից բերված վարձկան ահաբեկիչները, Ադրբեջանի զինված ուժերը կիրառում է իսրայելական արտադրության հրթիռներ և անօդաչու թռչող սարքեր, ինչպես նաև թուրքական օդուժի միջոցները:

АО Арцаха уничтожила израильскую бронемашину «Sandcat» ВС Азербайджана (видео)
Армия обороны Республики Арцах поразила бронемашину израильского производства «Sandcat», участвовавший в боевых действиях в составе вооруженных сил Азербайджана. Как сообщает «Арменпресс», об этом в своем «Телеграм»-канале сообщила пресс-секретарь министра обороны Армении Шушан Степанян, представив фото бронемашины.
«Важный момент. Военные эксперты Армении заметили, что на видео видно уничтожение бронетехники «Sandcat» израильского производства. Подтверждаем подлинность сказанного», – написала Степанян.
Ранее Минобороны опубликовало видео уничтожения автоколонны вооруженных сил Азербайджана. В конце видеоролика видно, как израильский «Sandcat» уничтожается в результате точного удара, а стоящего рядом с автомобилем солдата отбрасывает ударной волной.
Ранее сообщалось, что во время широкомасштабной войны, развязанной Азербайджаном против Арцаха, в которой азербайджанскую сторону поддерживает как Турция, так и привезенные из Сирии и Ливии наемные террористы, вооруженные силы Азербайджана используют ракеты и беспилотники израильского производства, а также средства ВВС Турции.