Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիայի պայմաններում թշնամու ԱԹՍ֊ների հարվածների հետևանքով վնասվել են Գեղարքունիքի մարզի Սոթք և Կութի համայնքների միջնակարգ դպրոցները. ԿԳՄՍՆ
Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիայի պայմաններում թշնամու ԱԹՍ֊ների հարվածների հետևանքով վնասվել են Գեղարքունիքի մարզի Սոթք և Կութի համայնքների միջնակարգ դպրոցները։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԿԳՄՍՆ-ն։
Հարվածների ալիքից կոտրվել են ուսումնական հաստատությունների պատուհանների ապակիները, պատերին առաջացել են ճաքեր։ Բարեբախտաբար, դպրոցների վարչական անձնակազմը և այլ աշխատակիցներ չեն տուժել։

В Гегаркуникском марзе 2 школы повреждены в результате ударов беспилотниками
Здания школ в селах Сотк и Кути Гегаркуникском марзе Армении повреждены в результате ударов азербайджанских беспилотников. Об этом сообщает министерство образования, науки, культуры и спорта Армении.
«Ударной волной были выбиты окна зданий, на стенах появились трещины. К счастью, школьники и учителя не пострадали», – говорится в сообщении.