Պակիստանի նախագահը հայտարարել է, որ իրենք չեն մասնակցել Ուսամա բեն Լադենի սպանությանը
Ինչպես հաղորդում է «BBC»–ն, Պակիստանի նախագահ Ասիֆ Ալի Զարդարին «Washington Post»–ի սյունակում գրել է, թե Ուսամա բեն Լադենի սպանությունը Պակիստանի և ԱՄՆ–ի համատեղ գործողությունը չի եղել, և Պակիստանի իշխանություններն էլ  տեղյակ չեն եղել, թե որտեղ էր գտնվում «Ալ Քաիդայի» ղեկավարը։
–Սա ԱՄՆ–ի և Պակիստանի համատեղ գործողությունը չէր, բայց ԱՄՆ–ի և Պակիստանի տասնամյա շարունակական համագործակցությունը բերել է Ուսամա բեն Լադենի սպանությանը, որը քաղաքակիրթ աշխարհին վտանգ  էր սպառնում,–գրել է Պակիստանի նախագահը։
Հիշեցնենք, որ երեկ «Թալիբան» խմբավորման ներկայացուցիչները խոստացել էին, որ իրենք վրեժ են լուծելու «Ալ Քաիդայի» ղեկավար Ուսամա բեն Լադենի սպանության համար, և որ շարժման առաջին թիրախը լինելու է Պակիստանի  նախագահ Ասիֆ Ալի Զարդարին և բանակի ներկայացուցիչները։

Пакистан не участвовал в убийстве бен Ладена –президент страны
Убийство Усамы бен Ладена не было совместной операцией США с Пакистаном, и пакистанским властям не было известно, где находился лидер «Аль-Каиды», написал в колонке  газеты «Washington Post» президент Пакистана Асиф Али Зардари, сообщает «BBC Russian».
«Это не было совместной операцией США и Пакистана, но продолжавшееся десятилетие сотрудничество и партнерство между США и Пакистаном привело к убийству Усамы бен Ладена, который представлял угрозу цивилизованному миру», - написал президент Пакистана.
Напомним, что вчера представители пакистанского «Талибана» пообещали отомстить за убийство лидера «Аль-Каиды» Усамы бен Ладена, а первой целью движения, по их словам,  будет президент Пакистана Асиф Али Зардари и представители армии.