ՀԱԿ անդամ. «Պայքար չի գնա՝ ո՞վ առաջին տեղում, ո՞վ 10–րդ տեղում»
«Հայրենիք և պատիվ» կուսակցության նախագահ, Հայ ազգայի կոնգրեսի անդամ Գառնիկ Մարգարյանը համոզված է, որ ՀԱԿ–ը գնում է արտահերթ ընտրությունների, իսկ ներկայացված 15 պահանջներն էլ շարունակում մնալ օրակարգում։
Իսկ հերթական ընտրությունների դեպքում ինչպե՞ս պետք է կազմվի խորհրդարանական ընտրությունների ՀԱԿ ցուցակը, արդյոք ա՞յն սկզբունքով, որ առաջին 20 տեղերը պետք է զբաղեցնեն ՀԱԿ–ի մեջ մտող կուսակցությունների ղեկավարները։ «7օր»–ի հետ զրույցում Գառնիկ Մարգարյանն ասել է, թե դա տասներորդական հարց է։
–Այս երեք տարիները ցույց են տվել, որ ՀԱԿ–ում ոչ մի տարբերություն չի եղել, և կուսակցության ղեկավարները նվիրյալներ են. նրանք թողել են ամեն ինչ և զբաղված են երկրում վերականգնելու և՛ սահմանադրական, և՛ օրենսդրական բոլոր նորմերը։ Եվ այդտեղ պայքար չի գնա՝ ո՞վ առաջին տեղում, ո՞վ 10–րդ տեղում։ Բայց կարծում եմ, որ ճիշտ որոշում կկայացվի, և երևի կուսակցության առաջին դեմքերը կլինեն, հետո կորոշովի՝ ով որ տեղում կլինի,–ասել է Գառնիկ Մարգարյանը։

Член АНК: «Не будет борьбы за первое или десятое место»
Председатель партии «Родина и честь», член Армянского национального конгресса Гарник Маргарян убежден в том, что АНК идет на внеочередные выборы, а представленные 15 требований продолжают оставаться в повестке дня.
На вопрос «7or» о том, как должен быть составлен список АНК на парламентских выборах в случае очередных выборов и будет ли учитываться принцип того, что первые 20 мест должны занять руководители партий, входящих в АНК, Гарник Маргарян ответил:
«Эти три года показали, что в АНК не ставилось никаких отличий: руководители партий – преданные своему делу люди. Они оставили всë и  заняты делом восстановления всех конституционных и законодательных норм в стране. При этом не будет борьбы за первое или десятое место. Но, на мой взгляд, будет принято правильное решение и, наверное, первые лица партии войдут туда, а потом будет решено, кто какие места займет», - заявил Гарник Маргарян.