ԱԱԾ-ն մի քանի ամիս առաջ ձայնագրել է Օնիկ Գասպարյանի և Սերժ Սարգսյանի հեռախոսազրույցը և շուտով հրապարակելու է
Այսօրվա հանրահավաքի մասին կարծիքս գրել եմ Տելեգրամում։ Իսկ եթե մի բառով՝ սա Նիկոլի տոտալ ֆիասկոն էր։
Եվ հիմա՝ տապալված հանրահավաքից հետո և ստեղծված իրավիճակում, Նիկոլին շտապ անհրաժեշտ է նորից ռեաբիլիտացնել նախկինների մասին իր զառացանքը։ Նախկիններով վախեցնել, նախկիններին մեղադրել, նախկիններին ձերբակալել։ Անոնսն էլ արդեն տվեց՝ խոսելով Սերժ Սարգսյանի կողմից Օնիկ Գասպարյանին իբր ուղղորդելու մասին։ Հետո էլ «Էդմոնը» ապացույց պահանջեց՝ բեմադրվելիք շոուին հանդիսավորություն տալու համար։
Իսկ հիմա բեմադրության մասին. ԱԱԾ-ն մի քանի ամիս առաջ գաղտնալսել է Օնիկ Գասպարյանին և ձայնագրել Գլխավոր շտաբի պետի և Սերժ Սարգսյանի հեռախոսազրույցը։ Ու քանի որ ԱԱԾ պետ Աբազյանը դարձել է Նիկոլի ու Աննայի անձնական օգտագործման լակեյը, նա սիրով փոխանցել է այդ ձայնագրությունը և շուտով հրապարակելու է։
Ես չգիտեմ այդ խոսակցության բովանդակությունը և այն, թե ինչպես է այն մոնտաժվել ԱԱԾ-ում, բայց հուսով եմ՝ «կոմպրոմատն» այս անգամ Հրայրի գրիչից մի քիչ ավելի հետաքրքիր դուրս կգա։ Բայց ահա մի քանի դիտարկում այդ առիթով։
ԱԱԾ աղբյուրներն ասում են, որ հեռախոսազրույցը տեղի է ունեցել մի քանի ամիս առաջ և վերջին իրադարձությունների հետ որևէ առնչություն չունի։
Իսկ պատերազմի ընթացքում և դրանից հետո Սերժ Սարգսյանին զանգել և նրա հետ խորհրդակցել են բոլորը՝ զինվորականներից մինչև դեսպաններ, կամավորներից մինչև դիտորդներ։ Ընդ որում, խորհրդակցել են նախկին բոլոր երեք նախագահների հետ: Մեկին` հաճախակի, մյուսին` ավելի քիչ, բայց կապվել են, որովհետև ուրիշ տեղ չունեին զանգելու: Նիկոլն այդ ընթացքում միշտ հարբած էր:
Վստահ եմ՝ Օնիկ Գասպարյանը գիտեր, որ Նիկոլ Փաշինյանը իրեն գաղտնալսում է և վստահ եմ՝ հատուկ է զանգել բաց կապով։ Հետևաբար, այն ինչ ասել է Սերժ Սարգսյանին, համարել է, որ բաց ինֆորմացիա է և ցանկացել է նաև, որ ԱԱԾ-ի լակեյ Աբազյանը փոխանցի Նիկոլին։
Եվ վերջում. որպես բամբասանքներ տարածող ու տպող վիժվածք, Նիկոլն ամբողջ կյանքում գերագնահատել է գաղտնի ձայնագրություններն ու կոմպրոմատները։ Դրանք կարող են աշխատել ընթացիկ սխալները շտկելու համար։ Բայց երբ դու քայլող կոմպրոմատ ես՝ հայրենիքի դավաճանի, պարտվածի, տղաներին սպանածի խարանը ճակատիդ, ապա ոչ խոսքդ գրոշի արժեքը ունի, ոչ էլ քո մեղադրանքը։
Այդ ձայնագրությամբ Նիկոլն ու ֆեյքերը ոռնալու են 3 ժամ։ Երբ հասկանան, որ չաշխատեց, շակալի նման սկսելու են նոր մարդ գտնել, որ հոշոտեն։ Կամ էլ մինչև մեկի համբերությունը հատի։ Ու անի այն, ինչ սովորաբար անում են շակալների հետ։

Несколько месяцев назад СНБ записала разговор Оника Гаспаряна с Сержем Саргсяном, и вскоре обнародует ее
И теперь, после провального митинга и в сложившейся ситуации Николу срочно нужно вновь реабилитировать свои бредни по поводу прежних властей. Запугать прежними, обвинить прежних, задерживать прежних.
Он уже представил и анонс, говоря якобы о направлении Сержом Саргсяном Оника Гаспаряна. Затем «Эдмон» потребовал доказательств – дабы придать торжественности грядущему шоу.
А теперь о постановке. Несколько месяцев назад СНБ прослушивала Оника Гаспаряна и записала телефонный разговор начальника Генштаба ВС и Сержа Саргсяна. А поскольку глава Службы национальной безопасности Абазян стал лакеем личного пользования Никола и Анны, то он любезно передал эту запись и вскоре обнародует ее.
Я не в курсе содержания этой беседы и того, как она корректировалась в СНБ, но надеюсь, что на этот раз «компромат» будет чуть интереснее, чем ручка Грайра. Но вот несколько наблюдений по этому поводу.
Источники СНБ говорят, что телефонный разговор состоялся несколько месяцев назад и не имеет какого-либо отношения к последним событиям.
А во время войны и после нее Сержу Саргсяну звонили и с ним советовались все – от военных до послов, от добровольцев до наблюдателей. Кстати, они консультировались со всеми тремя бывшими президентами. С одним чаще, с другим – реже, но связывались с ними, потому что им больше некуда было звонить. Никол все это время всегда был пьян.
Уверен, Оник Гаспарян знал, что Никол Пашинян его прослушивал и уверен, что он специально звонил по открытой линии. Соответственно то, что он сказал Сержу Саргсяну, он считал открытой информацией, захотел также, чтобы лакей СНБ Абазян передал ее Николу.
И в конце: как распространяющий и печатающий сплетни выродок, Никол всю свою жизнь переоценивал сделанные тайно записи и компроматы. Они могут сработать при исправлении текущих ошибок. Но когда ты – ходячий компромат – с клеймом изменника Родины, проигравшего, убийцы парней на лбу, то ни твои слова ни гроша не стоят, ни озвучиваемые тобой обвинения.
В связи с этой записью Никол и фейки будут выть 3 часа. Когда они поймут, что это не сработало, то, подобно шакалам, начнут искать нового человека, чтобы растерзать его. Или пока у кого-то иссякнет терпение. И он сделает то, что обычно делают с шакалами.