Բուրջանաձեն մարդկանց կոչ է արել «դուրս գալ բներից»
«GHN» վրացական կայքը փոխանցում է, որ «Ժողովրդավարական շարժման» առաջնորդ Նինո Բուրջանաձեն ժողովրդին կոչ է արել «դուրս գալ բներից»։
«Ակցիաների սկզբից հետո ես մի քանի հոգու հանդիպեցի, և նրանք ասացին, որ իրենք մեզ հետ են, սակայն նրանք մեզ հետ են միայն բառերով, այլ ոչ թե գործով։ Իրենց իշխանություններից ավելի հանցավոր են պահում նրանք, ովքեր անտարբերություն են դրսևորում և ովքեր Սահակաշվիլիի վախից նստած են բներում։ Ինչ էլ պատահի, մենք պայքարելու ենք մինչև վերջ, քանի որ Վրաստանի ճակատագիրն է որոշվում։ Մենք կա՛մ ազատ ապրելու ենք ժողովրդավարական Վրաստանում, կա՛մ էլ մութ երկրում։ Բոլոր վրացիներին կոչ եմ անում դուրս գալ և պայքարել մեզ հետ, քանի որ դա որոշիչ է մեր ապագայի համար»,–ասել է Բորջանաձեն։
Նրա խոսքերով՝ հարգանքի ավելի արժանի են նրանք, ովքեր իրականում հարգում են Սահակաշվիլիին, քան նրանք, ովքեր բներում թաքնված՝ ասում են, թե Սահակաշվիլիին չեն ուզում, բայց որևէ քայլ չեն անում։

Нино Бурджанадзе призвала людей «вылезти из нор»
Лидер «Демократического движения» Грузии  Нино Бурджанадзе призвала народ «вылезти из нор», сообщает «GHN».
«После начала акции, я встретила несколько человек, и они сказали, что рядом с нами, но они рядом только на словах и не на деле. Преступнее, чем власти ведут себя те, кто проявляет равнодушие и кто под страхом Саакашвили сидит по норам. Что бы ни произошло, мы будем бороться до конца, так как решается судьба Грузии. Или мы будем жить счастливо и в демократической Грузии, или же -  в темной стране. Призываю всех грузин, завтрашний день является определяющим для  нашего будущего, поэтому пусть выходят и борются рядом с нами», - заявила Бурджанадзе.
По ее словам, уважение больше заслуживают те, кто действительно уважает Саакашвили, чем те, кто заполз в норы и говорит, что не хотят Саакашвили, но не делают ничего конкретного для того, чтобы убрать его.