Հովհաննես Իգիթյան. «Ժողովուրդն ամեն օր հիասթափվում է ոչ միայն իշխանություններից, այլև քաղաքական պայքարից»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ԵԽԽՎ հայաստանյան պատվիրակության նախկին ղեկավար, ՀՀՇ վարչության անդամ Հովհաննես Իգիթյանը հայտարարել է, որ այսօր նորմալ, արտահերթ, մեկ ժամ շուտ ընտրություններ կազմակերպելը օգուտ է երկրին:
–Ժողովուրդն ամեն օր հիասթափվում է ոչ միայն իշխանություններից, այլև քաղաքական պայքարից։ Եվ երբ նրանք հիասթափվում են, կորցնում են ոչ միայն հավատը պետության կամ իշխանության հանդեպ, այլ վաղվա օրվա հույսը,–ասել է նա:
«7օր»–ի հարցին, թե կլինե՞ն արտահերթ ընտրություններ, նա պատասխանել է, որ արտահերթ ընտրություններ կլինեն այն ժամանակ, երբ իշխանությունները հասկանան, որ անհնար է այլևս այսպես։

Ованнес Игитян: «С каждым днем народ разочаровывается не только во властях, но и в политической борьбе»
На встрече с журналистами бывший руководитель армянской делегации в Парламентской Ассамблее Совета Европы, член правления АОД Ованнес Игитян заявил, что организация нормальных внеочередных выборов на сегодняшний день  пойдет на пользу народу.
«С каждым днем народ разочаровывается не только во властях, но и в политической борьбе. Когда же люди разочаровываются, то они теряют не только веру в государство и руководство страны, но и надежду на завтрашний день», - отметил он.
На вопрос «7or» о том, состоятся ли внеочередные выборы или нет, Игитян ответил, что внеочередные выборы будут тогда, когда власти поймут, что так больше продолжаться не может.