Վրաստանի ՆԳՆ–ն հրապարակել է Բուրջանաձեի և իր որդու վարկաբեկիչ հեռախոսազրույցը
Վրաստանի ներքին գործերի նախարարությունը հրապարակել է «Ժողովրդավարական շարժման» առաջնորդ Նինո Բուրջանաձեի և և իր որդի Անզոր Բիցաձեի հեռախոսազրույցի ձայնագրությունը։
Ինչպես փոխանցում է վրացական «GHN» կայքը՝ վարկաբեկիչ այդ ձայնագրության մեջ Բուրջանաձեն և իր որդին խոսում են պետական հեղաշրջման նախագծի մասին։ Ձայնագրության համաձայն՝ Անզոր Բիցաձեն կողմ է եղել, որ Վրաստանում իրադարձություններն ընթանան եգիպտական սցենարով։
Խոսքը նաև զոհերի մասին է, և նշվում է 100–500 զոհվածների մասին։
Դրանից բացի՝ մայրն ու որդին խոսել են Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների հեռանկարի մասին։
Հիշեցնենք՝ մինչ ձայնագրության հրապարակումը՝ Վրաստանի ՆԳՆ վերլուծական ծառայության ղեկավար Շոթա Ուտիաշվիլին հայտարարել էր, թե երկրում պետական հեղաշրջում է նախապատրաստվում։

МВД Грузии обнародовало скандальный телефонный разговор Бурджанадзе с сыном
Министерство внутренних дел Грузии обнародовало запись телефонного разговора лидера «Демократического движения» Нино Бурджанадзе с ее сыном Анзором Бицадзе, сообщает «GHN».
В скандальной записи Нино Бурджанадзе и ее сын говорят о плане государственного переворота. Согласно записи, Анзор Бицадзе выступал за то, чтобы события в Грузии развивались по египетскому сценарию.Речь идет и о жертвах. В записи было названо от 100 до 500 человек.
Кроме того, в записи мать и сын говорят о перспективе отношений с Россией.
Добавим, что до обнародования записи начальник аналитического департамента МВД Грузии Шота Утиашвили заявил о том, что в стране готовился государственный переворот.