Ինչի՞ շուրջ կարող են բանակցել ՀԱԿ–ն ու իշխանությունը
ՀՀԿ մամլո խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը, պատասխանելով լրագրողների այն հարցին, թե արդյոք արտահերթ ընտրություններ հնարավո՞ր են, դրանց հավանականությունը բացառել է.
–Արտահերթ ընտրությունների հավանականություն մեր երկրում ես չեմ տեսնում, քաղաքական որևէ դրդապատճառ չեմ տեսնում, ավելին՝ դրա համար չեմ տեսնում իրավական որևէ պատճառ։
Բանախոսը անդրադարձել է նաև այն հարցին, թե ինչը կարող է դառնալ ՀԱԿ–իշխանություն երկխոսության առարկան, երբ ՀԱԿ ներկայացուցիչները պնդում են, թե իշխանությունների հետ բանակցելու են միայն արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու վերաբերյալ։ Ըստ նրա՝ իշխանությունները ՀԱԿ–ի հետ կարող են բանակցել միայն երկրի առջև կանգնած կարևորագույն հարցերի շուրջ։

Что может стать темой диалога АНК и властей?
Отвечая в ходе сегодняшней встречи с журналистами на вопрос о том, какова вероятность проведения внеочередных выборов в стране, пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов заявил, что это исключается.
«Я не вижу вероятности проведения внеочередных выборов в нашей стране. Для проведения выборов нет политической мотивации. Более того, думаю, что с юридической точки зрения нет каких-либо причин для этого», -отметил он.
Пресс-секретарь РПА коснулся и вопроса о том, что может стать предметом диалога властей и АНК, если учитывать то, что представители АНК утверждают, что будут вести с властями диалог лишь на тему внеочередных выборов. По словам Эдуарда Шармазанова, темой диалога властей с АНК могут быть лишь важнейшие проблемы страны.