Նախագահ Քոչարյանի կառավարման առաջին տարիներին Հայաստանը վերջնականապես հրաժեշտ տվեց հովհարային անջատումներին (տեսանյութ)
Նախագահ Քոչարյանի կառավարման առաջին տարիներին Հայաստանը վերջնականապես հրաժեշտ տվեց հովհարային անջատումներին։ էլեկտրաէներգիայի բաշխիչ ցանցի արդիականացման արդյունքում նվազեցվել էին նաև վթարները։
Էլեկտրաէներգիայի մատակարարման անխափանությունը և հոսանքի հասանելիությունը, սակայն, բոլորովին չէին ազդում էլեկտրաէներգիայի գնի վրա՝ 10 տարվա ընթացքում չգերազանցելով 29 դրամը։
Էլեկտրամատակարարման ցանցի ենթակառուցվածքները զարգանում էին ամեն տարի։ Ոլորտում կառավարությունը համագործակցում էր միջազգային գործընկերների հետ՝ ոլորտն առավել արդյունավետ կառավարելու և միջազգային լավագույն փորձը Հայաստանում ներդնելու նպատակով։

В первые годы правления президента Кочаряна Армения окончательно попрощалась с веерными отключениями (видео)
В первые годы правления президента Кочаряна Армения окончательно попрощалась с веерными отключениями. В результате модернизации распределительной сети электроэнергии уменьшилось также число аварий. Бесперебойность поставок электроэнергии и доступность электричества, однако, совершенно не влияли на тариф на электроэнергию, который в течение 10 лет не превысил 29 драмов. Инфраструктуры сети электроснабжения развивались каждый год. В целях более продуктивного управления и внедрения лучшего международного опыта в этой сфере в Армении правительство сотрудничало с международными партнёрами.