ՊՆ. «Նման տեղեկությունների տարածումը հերթական սադրանքն է Կազանում նախատեսված նախագահների հանդիպումից առաջ»
ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանի մեկնաբանությունը ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած այն տեղեկության վերաբերյալ, ըստ որի հայկական զինված ուժերը հունիսի 3-ին ադրբեջանցի քաղաքացիական անձ են սպանել։
ԼՂՀ պաշտպանության բանակն արդեն հերքել է ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած այն տեղեկությունը, թե իբր ղարաբաղյան զինված ուժերի կողմից ադրբեջանցի քաղաքացիական անձ է սպանվել: Եթե ադրբեջանական կողմն ունի ապացույցներ, ապա կարող է դրանք ներկայացնել միջազգային համապատասխան կառույցին` հետաքննություն իրականացնելու համար: Կարծում եմ` նման տեղեկությունների տարածումը հերթական սադրանքն է Կազանում նախատեսված նախագահների հանդիպումից առաջ, որով ադրբեջանական կողմը փորձում է քաղաքական միավորներ շահել:

Распространение подобной информации является очередной провокацией перед встречей в Казани – Минобороны РА
Комментарий пресс-секретаря Минобороны РА Давида Карапетяна относительно распространенного азербайджанскими СМИ сообщения об убийстве 3 июня мирного жителя Азербайджана армянскими вооруженными силами
«Армия обороны НКР уже опровергла распространенную азербайджанскими СМИ информацию о том, что якобы военнослужащие Армии обороны НКР убили гражданское лицо в Азербайджане. Если у азербайджанской стороны есть доказательства, то она может представить их соответствующей международной структуре для проведения расследования. Думаю, распространение подобной информации является очередной провокацией перед планируемой в Казани встречей президентов Армении, России и Азербайджана,  благодаря которой азербайджанская сторона пытается заработать политические очки».