Պետական հիմնարկների աշխատակիցներին սպառնացել են չմասնակցել Քոչարյանի հանրահավաքին, այլապես «քաղաքական վենդետա» է լինելու. «Հրապարակ»
«ԵԿՄ Գորիսի գրասենյակը դարձել է «Քաղպայմանագրի» նստավայրը։ Երեկ ԱԺ պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը Ռոբերտ Քոչարյանի ելույթին հետևում էր հենց այդ գրասենյակի պատշգամբից, որը Սուրիկ Խաչատրյանի նախկին աշխատասենյակն է եղել, հետագայում զբաղեցրել է այսօրվա մարզպետ, նախկինում ԵԿՄ Սյունիքի կառույցի ղեկավար Մելիքսեթ Պողոսյանը։
Երեկ Նիկոլ Փաշինյանի հրահանգով Սյունիքում նաև գործի է դրվել վարչական ողջ ռեսուրսը՝ մարզպետարանից պետական բոլոր հիմնարկներին, այդ թվում՝ բժշկական հիմնարկների, դպրոցների տնօրեններին սպառնացել են, որ իրենց աշխատողները դուրս չգան հրապարակ, չգնան Քոչարյանի հետ հանդիպման, այլապես «քաղաքական վենդետա» է լինելու»»,-գրում է թերթը։

Сотрудникам госучреждений под угрозой «политической вендетты» приказано не участвовать в митингах Кочаряна – «Грапарак»
Горисский офис Союза добровольцев «Еркрапа» стал «резиденцией» партии «Гражданский договор». Об этом пишет газета «Грапарак».
Как отмечает издание, накануне депутат НС Армен Хачатрян следил за выступлением Роберта Кочаряна именно с балкона этого офиса – бывшего кабинета Сурика Хачатряна. Впоследствии этот кабинет занял нынешний губернатор, в прошлом руководитель сюникской структуры СД «Еркрапа» Меликсет Погосян.
«Вчера по приказу Никола Пашиняна в Сюнике был задействован также весь административный ресурс. Администрация марза пригрозила «политической вендеттой» всем госучреждениям, в том числе, медицинским, а также директорам школ в случае, если они выйдут на площадь на встречу с Робертом Кочаряном», – пишет газета.