Էդ. Անտինյան. «Սերժ Սարգսյանի հայտարարությունն ընդամենը Սերժ Սարգսյան–Լևոն Տեր–Պետրոսյան շախմատի՝ վերջինիս պարտությամբ ավարտի հավաստումն է»
«7օր»–ի հետ զրույցում հարցին՝ ինչպես կմեկնաբանի Սերժ Սարգսյանի՝ ՀԱԿ–ի հետ երկխոսության առնչությամբ ելույթը, արդյոք մի տեսակ տունտունիկի չի՞ վերածվում այս գործընթացը, ՀՌԱԿ ատենապետ Էդվարդ Անտինյանը պատասխանել է, թե դեռ 10 օր առաջ առիթ է ունեցել ասելու, որ Սերժ ՍարգսյանԼևոն ՏերՊետրոսյան շախմատն այլևս ավարտված է վերջինիս պարտությամբ։
–Սերժ Սարգսյանի հայտարարությունն ընդամենը դրա հավաստումն էր: Պարզապես ՀԱԿ-ը ոչ մի կերպ չի կարողանում հաշտվել այն մտքի հետ, որ վիճակն իր համար այդ աստիճան անմխիթարական է, ուստի կփորձեն սեփական դեմքը փրկելու համար այդ հայտարարությունից իրենց համար շահեկան եզրահանգումներ անել, քանի որ առճակատման գնալու ո՛չ ռեսուրս ունեն, ո՛չ էլ ցանկություն: Իսկ դեմքը փրկելու հարցում, կարծում եմ, կարող են այլևս չմտահոգվել, քանի որ այն կորցրել են անդառնալիորեն։ Մնացածը մանկական խաղ է, որը մեծերի համար դարձել է առնվազն անհետաքրքիր,–ընդգծել է նա:

Шахматная игра между Саргсяном и Тер-Петросяном завершена поражением последнего - Эдвард Антинян
Комментируя в беседе с «7or» вчерашнее ответное заявление президента РА Сержа Саргсяна о диалоге с АНК, председатель правления Либерально-демократической партии Армении («Рамкавар-Азатакан») Эдвард Антинян заявил, что 10 дней назад ему довелось говорить о том, что шахматная игра между Сержем Саргсяном и Левоном Тер-Петросяном завершена поражением последнего.
«Заявление Сержа Саргсяна является лишь подтверждением этого. Просто представители АНК никак не могут смириться с мыслью о том, что положение настолько неутешительное для них. Соответственно, они попытаются сделать из этого заявления выгодные для себя заключения, чтобы спасти свое лицо, так как у них нет ни ресурсов, ни желания идти на конфронтацию. Что касается спасения своего лица, думаю, они могут больше не беспокоиться, так как они потеряли его безвозвратно. Все остальное – это детская игра, которая стала для взрослых как минимум неинтересной», - добавил Антинян.