Նիկոլ Փաշինյանի ներքին ու արտաքին դավաճանությունը
Դավաճան բառը ես զգուշությամբ եմ օգտագործում։ Առավելևս երբ խոսքը վերաբերում է պետական դավաճանությանը։ Բայց Նիկոլի երեկվա ասուլիսը ուժեղացրեց նրան դավաճանության մեջ մեղադրողների փաստարկները։
Նիկոլն «ասուլիսի» ժամանակ բավարարեց Թուրքիայի ու Ադրբեջանի նախապայմանները՝ դավաճանաբար խեղաթյուրելով այն բանակցային փաթեթի էությունը, որը եղել է Արցախի հարցով։ Ինքը փրփուրը բերանին «հիմնավորում» էր, որ Շուշին ադրբեջանական է, Արցախն ադրբեջանական է։ Նման «հիմնավորումներ» չէր ներկայացնում անգամ Իլհամ Ալիևը՝ մինչև 2020-ի 44-օրյա պատերազմը։
Նիկոլը «ասուլիսի» ժամանակ ապուշի տեղ դրեց իր «պողոսներին», թե բա իմ ու Ալեն Սիմոնյանի պադավատ-ավտոները շուտ էին փչանում, դրա համար էլ նորը գնեցինք։ Տեղին է հիշեցնելը, որ Նիկոլի նոր «Մերսեդես» պադավատն ավելի քան կես միլիոն դոլար է նստել ՀՀ հպարտ հարկատուների վրա, իսկ Ալենինը՝ «ընդամենը» 200 հազար դոլար։
Նիկոլը խոստովանեց, որ պատից իր նկարների կախելն անձամբ իր հրահանգով է եղել, ինչի դիմաց նա պաշտպանում է իր թիմակիցների իրավունքը՝ բյուջեի հաշվին տժժալու, ասֆալտի տենդերներ շահելու և հարստացման այլ ձևերի դիմելու հարցում։
Նիկոլն այդպիսով դավաճանեց նաև «հեղափոխության» օրերին հնչեցրած խոստումներին ու վերածվեց Օրուելի «Նապոլեոնի»։
Մի բանում եմ նրա հետ համամիտ՝ Նիկոլին ներում չի լինելու։
Ամո՛թ քաղաքական դաշտին, ամո՛թ մեզ բոլորիս՝ ՀՀ քաղաքացիներիս, որ Նիկոլը դեռ պետության ղեկին է ու բացահայտորեն պաշտպանում է թուրք-ադրբեջանական շահը։

Внутреннее и внешнее предательство Никола Пашиняна
Слово «предатель» я использую с осторожностью. Тем более когда речь идет о госизмене. Однако вчерашняя пресс-конференция Никола усилила аргументы тех, кто обвиняет его в предательстве.
В ходе «пресс-конференции» Никол удовлетворил предусловия Турции и Азербайджана, предательски исказив сущность того переговорного пакета, который был по вопросу Арцаха. Он с пеной у рта «обосновывал», что Шуши – азербайджанский, Арцах – азербайджанский. Подобных «обоснований» до 44-дневной войны 2020 года не приводил даже Ильхам Алиев.
Никол снова принял своих «погосов» за идиотов, мол, машины-«падаваты» – его и Алена Симоняна – быстро портились, поэтому они и купили новые. Уместно напомнить, что новый «Мерседес» Никола обошелся гордым налогоплательщикам РА в почти полмиллиона долларов, а Алена – «всего» в 200 тысяч долларов.
Никол признался, что развешивание его портретов на стенах было по его личному поручению. В обмен на это он защищает право членов своей команды на кайфы за счет госбюджета, на победу в тендерах и другие методы обогащения.
Тем самым Никол предал также озвученные в «революционные» дни обещания и превратился в оруэлловского Наполеона.
Лишь в одном я с ним согласна – прощения Николу не будет.
Позор политическому полю, позор всем нам, гражданам РА, что Никол до сих пор у руля государства и открыто отстаивает турецко-азербайджанские интересы!