Գագիկ Մինասյանը Սմբատ Այվազյանի հետ համակարծիք չէ
Մի քանի օր առաջ հրավիրված ասուլիսում «Հանրապետություն» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ, Հայ ազգային կոնգրեսի ներկայացուցիչ Սմբատ Այվազյանն ասել էր, որ Սերժ Սարգսյանն իր թիմին հոգեբանորեն պատրաստում է արտահերթ ընտրությունների, քանի որ ՀԱԿ–ի օրակարգային միակ պահանջն արտահերթ նախագահակա՛ն ընտրություններն են։
Ի պատասխան՝ իշխանության աշխատանքային խմբում ընդգրկված ՀՀԿ–ական Գագիկ Մինասյանը «7օր»–ին ասել է, որ իրականում այդպես չէ։
–Մենք բաց ենք ցանկացա՛ծ քննարկման, այդ թվում՝ արտահերթ ընտրությունների հարցի հետ կապված,–նշել է Գ. Մինասյանը,–սակայն քանի որ մենք համոզված ենք, որ մեր դիրքերը չափազանց ամուր են, պատրաստ ենք քննարկելու բոլոր փաստարկները և փորձել համոզելու դիմացիններին, որ իրենց փաստարկները՝ արտահերթ ընտրությունների հետ կապված, չունեն բավարար հիմնավորվածություն։

Гагик Минасян не согласен с Смбатом Айвазяном
Гагик Минасян не согласен с Смбатом Айвазяном На днях член политсовета партии «Республика»  Смбат Айвазян заявил, что Серж Саргсян психологически подготавливает свою команду к внеочередным выборам, поскольку единственным требованием в повестке АНК являются именно внеочередные президентские выборы.
В ответ на это член коалиционной рабочей группы для ведения диалога с АНК Гагик Минасян заявил «7or», что на самом деле это не так.
«Мы готовы на любое обсуждение, в том числе и относительно внеочередных выборов, - заявил Минасян. – Но так как мы убеждены в  устойчивости наших позиций, то мы готовы обсуждать все аргументы и попытаться убедить собеседников в том, что их аргументация, связанная с проведением внеочередных выборов в стране, недостаточно обоснованна».