Ովքեր են ուզում ՌԴ-ի պարտությունը և Արևմուտքի/Ուկրաինայի հաղթանակը
Կոլեկտիվ Արևմուտքն այսօր խաղում է Ուկրաինայի ձեռքերով։ Ավելի ճիշտ, Արևմուտքը կռվում է Ռուսաստանի դեմ՝ մինչև վերջին ուկրաինացին։
Ովքե՞ր են ուզում ՌԴ–ի պարտությունը
Ցանկացողները շատ են՝ ԱՄՆ–ից մինչև Ուկրաինայի հակառուսական շրջանակներ, Բրյուսելից մինչև Ճապոնիա, Լեհաստանից մինչև Անկարա ու Բաքու։ Այս շրջանակների շահն ու ցանկությունը տեսանելի են և հասկանալի։ Եթե Ռուսաստանն ընկնի, ապա իրենք փախցնելու բան ունեն։
Ռուսաստանի պարտությունը ցանկացողների մի շրջանակ էլ կա, որոնց մոտիվացիան առաջին հայացքից հասկանալի ու տեսանելի չէ, բայց դա միայն առաջին հայացքից։
Խոսքը Հայաստանի իշխանությունների ու մեր տնաբույծ «արևմտամետների» (իրականում՝ թուրքամետների) մասին է։ Սրանք էլ են «բալետ» անում Ռուսաստանի դեմ ու պաշտպանում «ազատատենչ» Ուկրաինային։
Հարց է առաջանում, թե ո՞րն է ֆորմալ առումով ազգությամբ հայ այս մարդկանց շահը։ Ո՞ւմ համար պարզ չէ, որ եթե ՌԴ–ն պարտվի, քանդվելու է։ Դրանից մեր տարածաշրջանում օգտվելու են Թուրքիան ու Ադրբեջանը, որոնք չեն էլ թաքցնում, որ սպասում են ՌԴ պարտությանը, որ Հայաստանն ու Արցախը կուլ տան։
ՀՀ իշխանությունները թաքնված ձևով են «բալետ» անում Ուկրաինային։ Դա արտահայտվում է հակառուսականությունը «տակից» խրախուսելով և թուրքամետ գիծն ակտիվ պահելով։
Ինչ մնում է «արևմտամետիստ» ներկայացողներին, ապա սրանք բացահայտ են խաղում։ Գնում են Ուկրաինայի դեսպանատուն ու աջակցություն հայտնում, սոցիալական ցանցերում հակառուսական քարոզ տանում, տարածում հակառուսական ֆեյք լուրերը, գովաբանում Արևմուտքի պատժամիջոցները Ռուսաստանի դեմ։
Սրանց բոլորին մեկ բան է միավորում՝ հակաղարաբաղցիությունը, հակահայկականությունը, թուրքամետությունն ու Արցախն Ադրբեջանի կազմում տեսնելու պատրաստակամությունը։ Պլյուս՝ փողն ու իշխանությունը։
Նիկոլ Փաշինյանը Թուրքիայից ակնկալում է աջակցություն իր իշխանությանը՝ դիմացը խոստանալով ՀՀ–ի թրքացում և Արցախի հայաթափում։ Մյուսները թուրքամետություն են անում կոնկրետ «քեշ» փողի դիմաց։ Անունը դնում են՝ «Չար Ռուսաստանի դեմ պայքար», ու Թուրքիայի շահն են առաջ մղում։
Փաստորեն, Թուրքիան, Ադրբեջանը, նիկոլենք, «ծռիստները», հայկական անուն ազգանուն ունեցող «արևմտամետիստները», «քաղաքացիական» ակԾիվիստներն ունեն նույն թիրախը՝ Ռուսաստան։ Նրանց թիրախում նաև Հայաստանն ու Արցախն են։

Кто хочет поражения РФ и победы Запада/Украины
Коллективный Запад сегодня играет руками Украины. Вернее, Запад воюет с Россией до последнего украинца.
Кто хочет поражения РФ?
Желающих хоть отбавляй: от США до антироссийских кругов Украины, от Брюсселя до Японии, от Польши до Анкары и Баку. Заинтересованность и желание этих кругов обозримы и понятны. Если Россия падет, то им удастся что-то умыкнуть.
Среди желающих России поражения есть также определенный круг лиц, мотивация которых, на первый взгляд, незаметна и непонятна, но это лишь на первый взгляд.
Речь о властях Армении и наших доморощенных «прозападниках» (в реальности – протурецких). Они тоже болеют против России и защищают «свободолюбивую» Украину.
Возникает вопрос: в чем интерес этих людей, формально являющихся армянами по национальности? Кому не понятно, что в случае поражения Россия развалится? В нашем регионе этим воспользуются Турция и Азербайджан, которые и не скрывают, что ждут поражения РФ, чтобы поглотить Армению и Арцах.
Власти РА болеют за Украину подспудно. Это выражается в поощрении исподтишка антироссийскости и в активной поддержке протурецкой линии.
Что касается позиционирующих «прозападниками», то они играют в открытую. Идут в посольство Украины и выражают свою поддержку, ведут в соцсетях антироссийскую пропаганду, распространяют антироссийские фейки, восхваляют санкции Запада против России.
Их всех объединяет антикарабахство, антиармянство, протурецкость и готовность видеть Арцах в составе Азербайджана. Плюс – деньги и власть.
Никол Пашинян ожидает от Турции поддержки в вопросе удержания своей власти – в обмен на отуречивание РА и изгнание армян из Арцаха. Остальные продвигают протурецкую линию за конкретный нал. Называют всё это «Борьбой со злой Россией» и продвигают интересы Турции.
Фактически, у Турции, Азербайджана, николовцев, «црер», «прозападников» с армянскими именами и фамилиями, «гражданских» активистов одна и та же мишень – Россия. В их прицеле находятся также Армения и Арцах.
Настали времена открытой работы турецкой 5-ой колонны и неприкрытой пропаганды туркобольшевизма.
Когда настанет время государственно-ориентированных проектов? Ответ на вопрос зависит от каждого из нас.