Գալուստ Սահակյանի կարծիքով ՀԱԿ–ը խորհրդարանում 8–10 մանդատ կստանա
Լրագրողների  հետ  հանդիպման ժամանակ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը հայտարարել է, որ այս աշուն քաղաքական կյանքում առաջիկա ընտրությունների նախապատրաստական փուլն է լինելու։
–Աշունն ակտիվ ու կայուն է լինելու, որովհետև  քաղաքական ուժերի մի մասն արդեն ընտրությունների ճանապարհով է գնում, և քաղաքական դաշտի  դերակատարները շուտով կերևան։ Այսօր դեռ պարզ է, որ կոալիցիոն կուսակցություններն են մասնակցելու, ՀԱԿ–ը մասնակցելու է, ՀՅԴ–ն մասնակցելու է, «Ժառանգությունը»  մասնակցելու է, բայց նաև  կարծում եմ, որ ևս երկու–երեք ուժ կձևավորվի ու մասնակից կդառնա,–ասել է նա։
Հարցին, թե ՀԱԿ–ը խորհրդարանում ինչ հնարավորություններ  կունենա խորհրդարան անցնելու, Գալուստ  Սահակյանը պատասխանել է, որ դա կախված է այն բանից, թե ինչ դեմքերով նա կմասնակցի ընտրություններին։
Եթե ՀՀՇ–ի այն մարդիկ մասնակցեն ընտրություններին, որոնք այսօր ՀԱԿ–ում չկան, պարզ է՝ հավանականությունն ավելի շատ կլինի, իսկ եթե այսպես կիսատ–պռատ բաներ անեն, սարքած–մարքած քաղբանտարկյալներով պիտի գան, շատ  քիչ կլինի։ Ես կարծում եմ՝ 8–10 հոգի կանցնի,–ընդգծել է նա։

АНК получит 8-10 мандатов в парламенте - Галуст Саакян
На встрече с журналистами руководитель фракции РПА Галуст Саакян заявил, что этой осенью в политической жизни Армении наметится подготовительный этап к предстоящим выборам.
«Осень будет активной и стабильной, так как часть политических сил уже идет по пути выборов и скоро на политической арене  будут видны все игроки. Сегодня уже ясно, что будут участвовать коалиционные партии, АНК, АРФД, «Наследие», но, думаю, сформируются и 2-3 силы, которые также будут участвовать в выборах», - отметил Саакян.
На вопрос о том, каковы будут возможности АНК пройти в парламент, Галуст Саакян ответил, что это зависит от того, чьи кандидатуры будут представлены на выборах.
«Если  в выборах будут участвовать те лица из АОД, которых сегодня нет в составе АНК, то понятно, что вероятность будет намного велика. Если же будут делать всë так же половинчато, как и сейчас, и АНК будет представлен псевдополитзаключенными, то вероятность мала. Думаю, пройдут от 8 до 10 человек», - добавил Галуст Саакян.