Մեսսիի ապագան կախված է ԱԱ-2022-ի արդյունքից. El Nacional
Արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսիի ապագան կորոշվի Աշխարհի առաջնության արդյունքում։ Այս մասին հաղորդում է El Nacional-ը։
Նշվում է, որ եթե արգենտինացին կարողանա նվաճել տիտղոսը, ապա կտեղափոխվի «Ինտեր Մայամի», որտեղ էլ կավարտի կարիերան։ Եթե չկարողանա նվաճել, ապա 35-ամյա ֆուտբոլիստը կմնա Եվրոպայում և կշարունակի խաղալ մինչև Աշխարհի 2026 թվականի առաջնությունը։ Հավանական է, որ նա կերկարաձգի ՊՍԺ-ի հետ պայմանագիրը, որն ավարտվում է մրցաշրջանի վերջում։
Հիշեցնենք, որ Քաթարում կայանալիք Աշխարհի առաջնությունը 5-րդ մունդիալը կդառնա Մեսսիի կարիերայում։ Արգենտինայի հետ նույն խմբում են հայտնվել Լեհաստանը, Սաուդյան Արաբիան և Մեքսիկան։ Մրցաշարը կկայանա նոյեմբերի 20-ից դեկտեմբերի 18-ը։

Новый клуб Месси зависит от результата Аргентины на чемпионате мира – «El Nacional»
Будущее аргентинского нападающего Лионеля Месси решится по результатам чемпионата мира в Катаре. Об этом сообщает «El Nacional».
Если Аргентина сумеет завоевать трофей, то 35-летний футболист перейдёт в «Интер Майами», где и завершит карьеру. Если это не случится, то Месси останется в Европе и продолжит играть до чемпионата мира в 2026 году. Вероятно, Лионель продлит контракт с ПСЖ, который истекает в конце сезона.
Напомним, чемпионат мира в Катаре станет для Месси пятым мундиалем в карьере. В одной группе с Аргентиной сыграют Польша, Саудовская Аравия и Мексика.