Թուրքիայում երկրաշարժ է տեղի ունեցել. ավելի քան 30 մարդ է տուժել
Թուրքիայի արևմուտքում՝ Ստամբուլի մոտ գտնվող Մարմարա ծովում, երկրաշարժ է տեղի ունեցել։ Երկրաշարժի հետևանքով տուժածների թիվը հասել է 35-ի, որից 32-ը վիրավորվել են Դուզջե նահանգում։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է երկրի արտակարգ իրավիճակների վարչությունը։
Թուրքիայի առողջապահության նախարար Ֆահրեթթին Քոջան ավելի վաղ հայտնել էր 22 տուժածի մասին։ Նրանցից մեկի վիճակը ծանր է՝ մեծ բարձրությունից ցած նետվելու պատճառով։
6,0 մագնիտուդով ստորգետնյա ցնցումը գրանցվել է տեղական ժամանակով 04:08-ին։ Էպիկենտրոնը գտնվել է 10,6 կմ խորության վրա։
Թուրքիայի իշխանությունների տվյալներով՝ երկրաշարժի հետևանքով զոհեր չկան։ Դուզջեի բազմաթիվ տներում ճաքեր են առաջացել, կան մասնակի ավերածություններ։

В Турции произошло землетрясение: пострадали 35 человек
Число пострадавших при землетрясении в районе Мраморного моря в Турции увеличилось в среду до 35 человек. Об этом сообщил министр здравоохранения республики Фахреттин Коджа.
«Согласно последней информации, число раненых в результате землетрясения магнитудой 5,9, очаг которого находился в Дюздже-Гёляке и ощущался во многих провинциях, составляет 35 человек. 32 человека пострадали в Дюздже, один в Стамбуле, один в Болу и один в Зонгулдаке. Продолжается оказание им помощи в наших медицинских учреждениях», – написал он на странице в «Twitter».
Подземный толчок магнитудой 5,9 был зарегистрирован в 04:08 местного времени. Очаг залегал на глубине 10,6 км.
По данным властей Турции, жертв в результате землетрясения нет. Во многих домах в Дюздже образовались трещины, есть частичные разрушения.