Շարունակում է փակ մնալ Արցախն աշխարհին կապող միակ ճանապարհը
Արցախը Հայաստանի հետ կապող միակ ճանապարհը շարունակում է փակ մնալ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարությունը։
«13 ժամ շարունակ փակ է Արցախն աշխարհին կապող միակ ճանապարհը։ Այսօր առավոտյան մի խումբ ադրբեջանցիներ` բնապահպանական պատճառաբանություններով ժամը 10:30-ի հատվածում փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղու Շուշի-Քարին տակ հատվածը։ Հարյուրավոր քաղաքացիներ, այդ թվում`անչափահասներ, չեն կարողանում տուն վերադառնալ, նրանց մի մասը ժամանակավոր մնացել է Սյունիքի մարզում։ Ընդհատված է Շուշիի շրջանի Լիսագոր, Մեծ շեն, Հին շեն և Եղցահող գյուղերի տրանսպորտային կապը մայրաքաղաք Ստեփանակերտի հետ։
Իրավիճակի զարգացումների վերաբերյալ ՆԳ նախարարությունը կտրամադրի լրացուցիչ տեղեկություն»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։

Единственная дорога, соединяющая Арцах с миром, продолжает оставаться закрытой
Единственная дорога, соединяющая Арцах с Арменией, остается закрытой. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Министерство внутренних дел Республики Арцах.
«Единственная дорога, соединяющая Арцах с миром, перекрыта уже в течение 13 часов. Сегодня с 10:30 утра группа азербайджанцев, якобы по экологическим причинам, перекрыла участок Шуши-Карин автомагистрали Степанакерт-Горис. Сотни граждан, в том числе и несовершеннолетние дети, не могут возвратиться в свои дома, некоторые из них на время остались в Сюникском марзе. Прервано транспортное сообщение сел Лисагор, Мец Шен, Хин Шен и Егцаох Шушинского района со столицей Степанакертом. МВД Арцаха будет предоставлять дополнительную информацию по мере развития ситуации», – говорится в сообщении МВД.