Դեկտեմբերի 20-ին ժամը 07։22-ին ահազանգ էր ստացվել, որ Երևանի Դավթաշենի կամրջին տեղի է ունեցել ՃՏՊ. բախվել են ավտոմեքենաներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, ըստ նախնական տվյալների՝ բախվել է 29 ավտոմեքենա. կա երկու տուժած:
Դավթաշենի կամուրջը դեպի Կոմիտասի պողոտա միակողմանի բացվել է:
Դեպքի վայրում աշխատում են փրկարար ծառայության և ոստիկանության աշխատակիցները։
Դավթաշենի կամրջին տեղի ունեցած ՃՏՊ-ի հետևանքով երկու մարդ տուժել է. ճանապարհը միակողմանի բացվել է (տեսանյութ)

В Ереване произошло ДТП с участием 27 машин (видео)
Дорожно-транспортное происшествие произошло во вторник рано утром в Ереване с участием 27 машин, в результате чего было полностью перекрыто движение по Давидашенскому мосту. Об этом сообщил пресс-секретарь МЧС Армении Айк Костанян.
«На Давидашенском мосту произошла авария. По предварительным данным, столкнулись 27 автомобилей, обошлось без жертв и пострадавших», – отметил он.
В настоящее время движение с моста в направлении проспекта Комитаса односторонне открыто.