Իշխանական վերնախավը տարեվերջյան ժամանցային հավաքույթների մեջ է. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է․ «Մինչ Արցախում մեր հայրենակիցները երկու շաբաթից ավելի ադրբեջանական շրջափակման մեջ են, եւ փակ է Արցախն արտաքին աշխարհին կապող կյանքի ճանապարհը, ապրելն Արցախում ամեն օր ավելի է դժվարանում, իսկ հայաստանյան իշխանական էլիտան տարեվերջյան ժամանցային հավաքույթների, քեֆ-ուրախությունների մեջ է։
Այսօր Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում տեղի կունենա Նիկոլ Փաշինյանի նախաձեռնած «Մեր ժամանակի հերոսը» խորագրով միջոցառումը, որին անձամբ կմասնակցի նա։ Հրավիրված են իշխանական եւ իշխանամետ էլիտան, հասարակական այլ խմբեր։
Իսկ դեկտեմբերի 29-ին իշխանական վերնախավը հրավիրված է նախագահական․ Վահագն Խաչատուրյանն է Ամանորի եւ սուրբծննդյան տոների առթիվ ընդունելություն կազմակերպել։ Բացի այդ, ՔՊ վերնախավն էլ դեկտեմբերի 31-ի գիշերը Փաշինյանի հարկի տակ է հավաքվելու՝ կառավարության առանձնատների բնակիչները եւ մի քանի ընտրյալներ։

Правящая элита Армении занята новогодними корпоративами – «Грапарак»
Пока наши соотечественники в Арцахе уже более двух недель находятся в азербайджанской блокаде, а связывающая Арцах с внешним миром дорога жизни закрыта, жизнь в Арцахе с каждым днем становится все труднее, а правящая элита Армении занята новогодними развлекательными мероприятиями и корпоративами. Об этом пишет газета «Грапарак».
«Сегодня в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна в Ереване состоится инициированное Николом Пашиняном мероприятие под названием «Герой нашего времени», в котором он лично примет участие. Приглашены властная и провластная элита, другие общественные группы.
А 29 декабря правящая верхушка приглашена в президентскую резиденцию: Ваагн Хачатурян организовал прием по случаю праздников Нового года и Рождества. Кроме того, в ночь на 31 декабря элита ГД соберется у Пашиняна: обитатели правительственных особняков и несколько избранных. Ничто не омрачает праздничного настроения этих людей», – пишет газета.