Գագիկ Ջհանգիրյանը դատախազի կենսաթոշակ է ուզում. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի դարձավ, որ Բարձրագույն դատական խորհրդի նախկին նախագահ Գագիկ Ջհանգիրյանը 2022 թվականի դեկտեմբերի 27-ին դատարան է ներկայացրել հայցադիմում՝ ընդդեմ ՀՀ միասնական սոցիալական ծառայության, եւ խնդրել է դատարանին պարտավորեցնել ՀՀ միասնական սոցիալական ծառայությանը ընդունել Գագիկ Վրեժի Ջհանգիրյանին դատախազի կենսաթոշակ նշանակելու մասին որոշումը:
Դրանով նա միեւնույն ժամանակ պահանջում է անվավեր ճանաչել ՀՀ միասնական սոցիալական ծառայության գլխավոր քարտուղարի՝ 05.12.2022 թվականի գրությունը եւ 04.10.2022 թվականի որոշումը, որով Գագիկ Ջհանգիրյանին կենսաթոշակ չէին նշանակել:
Ասել է թե՝ ՀՀ միասնական սոցիալական ծառայությունը հրաժարվել է ԲԴԽ նախկին նախագահին դատախազի կենսաթոշակ նշանակել, եւ հիմա նա դատարանով է փորձում վերականգնել թոշակի իր իրավունքը»:

Гагик Джангирян попросил назначить ему прокурорскую пенсию – «Жоховурд»
Как стало известно газете «Жоховурд», бывший председатель Высшего судебного совета Гагик Джангирян 27 декабря 2022 года подал в суд иск против Единой социальной службы РА, попросил суд обязать Единую социальную службу РА принять решение о назначении Гагику Врежовичу Джангиряну пенсии прокурора.
Вместе с тем требует признать недействительным письмо Генерального секретаря Единой социальной службы РА от 05.12.2022 и решение от 04.10.2022, которыми Гагику Джангиряну не была назначена пенсия.
То есть Единая социальная служба РА отказала экс-председателю ВСС в назначении прокурорской пенсии, и теперь он через суд пытается восстановить свое право на пенсию.