Պետության զավթումը․ քայլարած բանդայի էությունը և մեր անելիքը
Սա համաշխարհային քրեագիտության դասագրքերում հայտնվելու անհրաժեշտ պատմություն է։ Հանցավոր խմբի կողմից թալանվել է ոչ թե առանձին բնակարան կամ խանութ, այլ մի ամբողջ երկիր են մտել՝ ներսից։ Դրա համար էլ «եզին երիդիկից» են հանում․ Հայաստանն ու Արցախը հանել են աշխարհաքաղաքական աճուրդի։
Պետության զավթման գործընթացը արյան լճերով է ուղեկցվում։ Սա արդեն մտում է առանձնապես ծանր հանցագործությունների մեջ՝ պետական դավաճանության ուղեկցությամբ։
Սա խոսում է այն մասին, թե ինչքան թույլ է եղել Հայաստանը, որ քայլարած մարդկանց մի հանցավոր խմբակ կարողացել է զավթել այն, բայց սա այլ խոսակցության թեմա է։
Նիկոլենք հանցավոր խումբ են։ Նպատակը՝ թալանի դեմ պայքարի լոզունգներով թալան իրականացնելն է։
«Գողի գլխավոր զենքն իր հարգալից վերաբերմունքի ու սիրո ցուցադրությունն է զոհի նկատմամբ»,–ասվում էր հայտնի ֆիլմում։ Նիկոլենք հենց այդ բանաձևով էլ առաջնորդվում են։ Իրենք սիրում են բոլորին, խոնարհվում են բոլորի առաջ, հպարտանում բոլորով՝ զուգահեռաբար թալանելով ու մահվան բերան ուղարկելով բոլորին։
Սրանք նաև մատնոցֆռցնոցիի տեխնոլոգիան են կիրառում։ Ճոխ լույսերով զարդարում են քաղաքը, պլպլան թվեր են ներկայացնում բանակի մասով, ելակ են ցույց տալիս միամիտներին, որպեսզի կարողանան խաղի մեջ ներքաշել նրանց ու տակից թալանն իրականացնել։ Դե իսկ թալանի ընթացքում կեղծ թիրախներ հրամցնելը գողոնը մարսելու և հանցանքի հետքերը կորցնելու համար է իրականացվում։
Օրերս տեղի ունեցած ողբերգական դեպքը, որին զոհ գնացին մեր զինվորականները, սրանց հերթական հանցագործությունների արդյունքն է։ Այդ ողբերգությունը ցույց տվեց, թե ինչպես են սրանք «բարեփոխել» բանակը։ Ու ամեն ոլորտում էլ նույն վիճակն է՝ պլպլան լույսեր, պոպուլիզմ, թալան, մահեր։
Սրանք տոնական լույսերով փաթեթավորում են իրենց թալանը, որպեսզի հարիֆները գլխի չընկնեն, թե ինչն ինչոց է։
Երեկվա աղքատ տղաներն ու աղջիկները պետությունը զավթելուց հետո մեծահարուստներ են դարձել։ Նայեք սրանց երեկվա ու այսօրվա նկարներն և անգամ անզեն աչքով կնկատվեն թալանի մասշատբները։ Դա տեղի է ունեցել ստի, կեղծիքի հեղափոխության՝ պետության զավթման արդյունքում։ Ասֆալտի, ելակի, «կոռուպցիա չկա»–ի մասին պատմող շոուներն իրենց իրական էությունն ու նպատակները թաքցնելու համար են։
Աշխարհին հայտնի են բազմաթիվ խոշոր հանցագործություններ՝ բանկերի կողոպուտի, խոշոր հիմնարկների թալանի, սերիական մարդասպանների պատմություններ, բայց որ հանցավոր խումբը մի ամբողջ պետություն «կտրի», մի ամբողջ սերունդ կրակի բերան տա, ձեռքը մտցնի պետբյուջեի մեջ, 120 հազարին ու անհրաժեշտության դեպքում նաև 3 միլիոնին հանձնելու միջոցով փրկագին վճարի, թերևս, առաջին անգամ է։
Նիկոլական իշխանությունը մեր համազգային ամոթն է ու խայտառակությունը։ Հայ ժողովուրդը շատ ծանր գին է վճարում պետություն կառուցել չկարողանալու համար։
Այդ ամոթից ու խայտառակությունից մաքրվելը մեծ գին, ջանք ու ապաշխարանք է պահանջելու բոլորիցս։ Եթե այսքանից հետո քարտեզի վրա մնացինք, ապա մեծ ինքնամաքրում պետք է անցնենք ու հետագայում մեծ հաջողություն կունենանք։

Захват государства: сущность «прошагавшей» банды и наши задачи
Эта история достойна того, чтобы попасть в мировые учебники криминологии. Преступной группой была «вскрыта» не отдельная квартира или магазин, а целая страна, причем изнутри. Затем Армению и Арцах выставили на геополитические торги.
Процесс захвата государства сопровождается реками крови. Это уже из ряда тяжких преступлений, подпадающих под статью о государственной измене.
Это говорит о том, насколько ослабленной была Армения, раз преступная группа «прошагавших» сумела ее захватить, но это – уже тема для отдельного разговора.
Николовцы – преступная группа. Ее целью является разграбление под лозунгами борьбы с разграблением.
«Вежливость – главное оружие вора», – говорилось в известном фильме. Николовцы именно этой формулой и руководствуются. Они любят всех, преклоняются перед всеми и гордятся всеми, параллельно грабя и гробя всех.
Они применяют также технологию наперсточников. Украшают город ярким освещением, преподносят блестящие цифры по части армии, показывают наивным клубнику, чтобы суметь втянуть их в игру и обворовать их исподтишка. Преподнесение же ложных мишеней в ходе разграбления нацелено на освоение награбленного и заметание следов преступления.
Произошедшая на днях трагедия, жертвами которой стали наши солдаты, является следствием их очередных преступлений. Эта трагедия показала, как они «реформировали» армию. Причем аналогичная ситуация царит во всех сферах: яркие цвета, популизм, разграбление, смерти.
Они упаковывают свое разграбление в праздничное освещение, чтобы наивные не догадались, что к чему.
После захвата государства вчерашние неимущие парни и девчата стали богачами. Взгляните на их вчерашние и сегодняшние фотографии, и даже невооруженным глазом заметите масштабы их разграбления. Это произошло в результате революции лжи и фальши, в результате захвата государства. Асфальтные, клубничные и «коррупции больше нет»-ные шоу направлены на сокрытие их реальной сущности и целей.
Миру известно множество крупных преступлений: ограбления банков, захват больших предприятий, серийные убийства, но чтобы преступная группа обокрала целое государство, угробила целое поколение, запустила руку в госбюджет, откупилась жизнями 120 тысяч человек (а в случае необходимости – 3 миллионов) – это, пожалуй, впервые.
Николовская власть – наш общенациональный стыд и позор. Армянский народ платит очень высокую цену за неумение строить государство.
За очищение от этих стыда и позора от всех нас потребуется заплатить высокую цену, приложить огромные усилия и проделать большую работу. Если после всего этого мы останемся на карте мира, то должны будем пройти через большое самоочищение, уже после чего сумеем добиться больших успехов.