Ա. Մանուչարյան. «ՀԱԿ–ը կորցրեց ժողովրդի վստահությունը»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ «Ղարաբաղ» կոմիտեի նախկին անդամ Աշոտ Մանուչարյանը, պատասխանելով «7օր»–ի հարցին՝ ինչ քաղաքական զարգացումներ են սպասվում Հայաստանին, ասել է.
–Ժողովուրդն այսօր ապստամբ է. նա խիստ դժգոհ է։ ՀԱԿ–ը կորցրեց ժողովրդի վստահությունը, ինչպես նաև  երկխոսության հնարավորությունը, քանի որ  առանց ժողովրդի կամքի ոչինչ չի լինի:
Ըստ Աշոտ Մանուչարյանի՝ հնարավոր է՝ ապստամբ ժողովուրդը հաղթանակ տանի, եթե  հայտնվի մի ուժ, որը կառաջնորդի։ Այդպիսով Հայաստանը սեփական ուժերով կվերագտնի իրեն, իսկ Հայաստանի հետ հաշվի կնստի աշխարհը։
–Երկրորդ հնարավոր տարբերակն այն է, որ այդ լարվածությունը կհասնի գագաթնակետին։ Հնարավոր է՝ արտաքին աշխարհը խառնվի։ Նույնիսկ երկխոսությունն է ընդհատված, բայց ցանկացած պահի կարող է վերսկսվել։ Ինչքանով ժողովուրդը կդառնա իրավիճակի տերը՝ կերևա առաջիկայում,–ասել է նա։
Աշոտ Մանուչարյանի խոսքերով՝ քաղաքական ընտրանին առայժմ դուրս է գործընթացներից, բայց դա չի նշանակում, որ այդպես էլ կմնա։

А. Манучарян: «АНК потерял доверие народа»
Отвечая во время пресс-конференции на вопрос о предстоящих политических процессах в Армении, бывший член комитета «Карабах» Ашот Манучарян сказал:
«Народ сегодня настроен бунтарски: он крайне недоволен. АНК потерял доверие народа, а также и возможность для диалога, поскольку без воли народа ничего не произойдет».
Ашот Манучарян считает возможным, что бунтарски настроенный народ одержит победу, если появится сила, которая его возглавит. Таким образом, по его словам, Армения встанет на правильный путь собственными силами, и мир будет считаться с Арменией.
«Вторым возможным вариантом является то, что это напряжение дойдет до пика. Возможно, что вмешаются внешние силы. Даже диалог прерван, но в любой момент он может возобновиться. Насколько народ станет хозяином ситуации, станет видно в дальнейшем», - сказал он.