Ցուցարարները Ալբանիայի խորհրդարանի շենքի վրա հրավառ նյութեր են նետել
Ալբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում խորհրդարանի դիմաց բողոքի ակցիայի ժամանակ ցուցարարները հրավառ նյութեր են նետել շենքի վրա և փորձել հետ մղել ոստիկանական շղթան։
Այս մասին հայտնում են ալբանական ԶԼՄ-ները։
Ցուցարարները հավաքվել են Ալբանիայի Օրենսդիր ժողովի առջև՝ ամենամեծ ընդդիմադիր Դեմոկրատական կուսակցության նախկին նախագահ և նախկին վարչապետ Սալի Բերիշայի կոչով։
Նա վարչապետ և իշխող Սոցիալիստական կուսակցության առաջնորդ Էդի Ռամային մեղադրում է կոռուպցիայի, կազմակերպված հանցավորության հետ կապերի, քաղաքացիների սոցիալական խնդիրների մեջ, կոչ է անում նրան հրաժարական տալ և հետաքննություն սկսել։

Протестующие в Албании попытались штурмовать здание парламента
Полиция в Тиране оттеснила протестующих, которые пытались ворваться в здание парламента, сообщает «Associated Press».
Сотни человек собрались у здания, они бросали дымовые шашки и фаеры.
При этом о задержаниях или пострадавших не сообщается.
Протесты организовала оппозиционная Демократическая партия экс-президента и экс-премьера страны Сали Бериши.
Депутаты этой партии в понедельник сорвали заседание и потребовали отставки правительства. Они заняли трибуну и свистели, чтобы никто не мог выступить.
Оппозиция обвиняет Социалистическую партию и премьер-министра Албании Эди Рамы в коррупции и организованной преступности, а также в массовой эмиграции молодых албанцев в страны западной Европы.