Արցախի ԱԺ ընդդիմադիր քաղաքական ուժերը հրաժարվել են նիստին մասնակցելուց
Փետրվարի 23-ին մեկնարկել է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի 7-րդ գումարման 7-րդ նստաշրջանի առաջին նիստը:
«Արմենպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ ԱԺ փոխնախագահ Գագիկ Բաղունցի ներկայացմամբ՝ նստաշրջանի օրակարգը հաստատելու մասին ԱԺ որոշման քվեարկությունից հետո, Հայ Հեղափոխական Դաշնակցություն խմբակցության պատգամավոր Դավիթ Իշխանյանը հայտարարեց, որ 3 ընդդիմադիր քաղաքական ուժերը չեն ապահովելու իրենց մասնակցությունը նիստին:
Այնուհետև 25 կողմ ձայների հարաբերակցությամբ հաստատվել է նիստի օրակարգը: Օրակարգում ներառված էր նաև քվեարկությամբ Արցախի Հանրապետության Վերաքննիչ դատարանի դատավորի ընտրությունը: Սակայն, հայտարարված ընդմիջումից հետո Գագիկ Բաղունցը հայտարարեց, որ պատգամավորներ Դավիթ Իշխանյանի, Մետաքսե Հակոբյանի և Գեղամ Ստեփանյանի՝ հաշվիչ հանձնախմբի աշխատանքներին մասնակցելուց հրաժարվելու պատճառով հանձնաժողովը քվորում չունի, ուստի քվեարկությունը հետաձգվում է:

Оппозиционные силы отказались от участия в заседании парламента Арцаха
3 оппозиционные политические силы 23 февраля отказались от участия в первом заседании 7-ой сессии Национального собрания Арцаха 7-го созыва.
В начале заседания депутат от АРФД Давид Ишханян заявил о том, что 3 оппозиционные политические силы не обеспечат свое участие в работе заседания.
Отметим, что повестка заседания была утверждена с соотношением в 25 голосов «за».
Напомним, что партия «Справедливость», структура АРФД в Арцахе и Демократическая партия Арцаха вчера выступили с заявлением по поводу ситуации в республике. Согласно заявлению, в последнее время резко активизировались факторы внешнего воздействия, и, посредством этого, предпринимается попытка сломить волю народа Арцаха в борьбе за свое будущее.