Հայաստանի տարածք ներխուժած ադրբեջանցուն դեռ չեն գտել
Հայաստանի տարածք ներխուժած ադրբեջանցուն դեռ չեն գտել։ Panorama.am-ին այս մասին հայտնեց ՊՆ մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը։
«Այս պահին որոնողական աշխատանքները իրավապահ մարմինների հետ համագործակցությամբ շարունակվում են»,-ասաց նա։
Միայն Սյունիքի մարզո՞ւմ են որոնում թշնամուն։ Այս ու այլ հարցեր Թորոսյանն անպատասխան թողեց։
Հիշեցնենք, որ երեկ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարեց, որ ապրիլի 10-ին՝ ժամը 01:00-02:00-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ տարածքում հայտնաբերվել և ձերբակալվել է Ադրբեջանի ԶՈւ զինծառայող: Ըստ նրա խոսքի, իր հետ եղել է ևս մեկ զինծառայող, որի որոնողական աշխատանքները շարունակվում են։
Ի դեպ, ադրբեջանցուն հայտնաբերել են գյուղացիները։
«Գյուղի ժողովուրդը մեկին բռնել է, մյուսին դեռ չեն հայտնաբերել, հիմա համապատասխան մարմինները զբաղվում են ամբողջ տարածքում: Ստեղ ում որ բռնել են, զինվորական չ եղել, քաղաքացիական հագած է եղել, Աշոտավանի փողոցից են բռնել: Մյուսին չենք տեսել, ամբողջ տարածքով ման են գալիս բոլոր համապատասխան ուժերը»,-«Ազատություն» ռկ-ին պատմել էր Սիսիանի համայնքապետը:

Второго азербайджанца еще не нашли – Минобороны РА
Вторгшегося на территорию Армении азербайджанца еще не нашли. Об этом «Panorama.am» сообщил пресс-секретарь министерства обороны РА Арам Торосян.
«На данный момент поисковые работы при сотрудничестве с правоохранительными органами продолжаются», – сказал он.
Поиски врага ведутся только в Сюникском марзе Армении? На этот и другие вопросы Арам Торосян не ответил.
Напомним, что накануне пресс-служба министерства обороны Армении передала: «10 апреля в районе 01:00-02:00 на территории Армении был обнаружен и арестован военнослужащий ВС Азербайджана. По его словам, с ним был еще один военнослужащий, розыскные работы которого продолжаются».
При этом азербайджанца обнаружили жители села.
Глава общины Сисиан Армен Акопджанян сообщил Радио «Азатутюн»: «В село Бнунис Сисианского района Армении вошли двое азербайджанцев, одного поймали жители села, другого пока не нашли. Пойманный азербайджанец изначально находился в селе Бнунис, но был впоследствии найден на улице села Ашотаван».