Ադրբեջանի նախկին նախագահ. «ԼՂ հակամարտությունը չի լուծվում, որովհետև համանախագահող ԱՄՆ–ը, Ռուսաստանը և Ֆրանսիան քրիստոնյա երկրներ են»
–Հայկական օկուպացիայի համար պայմաններ է ստեղծում այն փաստը, որ համանախագահող ԱՄՆ–ը, Ռուսաստանը և Ֆրանսիան  քրիստոնեական երկրներ են,– նման հայտարարությամբ է հանդես եկել Ադրբեջանի նախկին նախագահ Այազ Մութալիբովը։
«SalamNews»-ին տված հարցազրույցում Մութալիբովը հայտարարել էր նաև, որ «Հայաստանը ղարաբաղյան հակամարտությունը  փորձում է ներկայացնել որպես քրիստոնեամահմեդական հակամարտություն»։

Экс-президент Азербайджана: «Армения пытается представить миру Карабахский конфликт как христианско-мусульманскую войну»
"Тот факт, что страны-сопредседатели Минской группы ОБСЕ -  США, Россия и Франция - являются христианскими странами, создает условия для армянской оккупации", - заявил экс-президент Азербайджана Аяз Муталибов в интервью «SalamNews».
Экс-президент отметил, что Армения пытается представить миру Карабахский конфликт как христианско-мусульманскую войну.