Ռուբեն Հայրապետյանն արձագանքել է Հայաստան-Մակեդոնիա հանդիպումից առաջ տեղի ունեցած միջադեպի մասին «7օր»–ի հրապարակմանը
Ռուբեն Հայրապետյանն արձագանքել է Հայաստան-Մակեդոնիա  հանդիպումից առաջ տեղի ունեցած միջադեպի մասին «7օր»–ի հրապարակմանը
«7օր»–ը երեկ տեղեկացրել է, որ տհաճ միջադեպ է տեղի ունեցել Հայաստան-Մակեդոնիա ֆուտբոլային հանդիպումից առաջ։ Ի պատասխան՝ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է.
«Հերթական ստախոսներին ենք հանդիպում, քանի որ հնարավոր չէ՝ Հանրապետականի տոմսարկղում կեղծ տոմսեր վաճառվեն։ Սեպտեմբերի 24–ին բոլոր տոմսերը վաճառված են եղել, իսկ այդ տոմսերը բոլորը եղել են գաղտնանշաններով։ Հիմար չլինելու դեպքում միանգամից կարելի է հասկանալ, որ դա կեղծ է։ Այդ տոմսերը xerox-ով տպած տոմսեր են եղել, ես ամեն ինչից տեղյակ եմ, ուղղակի այդ ֆուտբոլասերները հերթական շանտաժիստներն են, որոնք ցանկանում են ստվեր գցել ֆեդերացիայի վրա»։
«7օր»–ն այս հրապարակմանը կից ներկայացնում է այն երկու տոմսերը, որոնք ոստիկանները համարել են կեղծ, և որոնց համար այդ ֆուտբոլասեր ընկերներից երկուսին տարել են ոստիկանության Կենտրոնի բաժանմունք, իսկ մոտ մեկ ժամ հետո, առանց որևէ պատճառաբանության, ազատ արձակել։ Ինչպես երևում է ներկայացված նկարներից, բոլորովին էլ չպատճենահանած այդ տոմսերի վրա առկա են անհրաժեշտ բոլոր մակնշումները, տեղը, կարգը, հսկիչ կտրոնն անջատված չէ, և նույնիսկ առկա է Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտի տոմսարկղի կնիքը։ Տոմսի վրա կարծես առկա չեն միայն շոշափվող հատուկ գծերը։ Բայց դրանց բացակայության վերաբերյալ հարցին էլ թերևս պետք է պատասխանեն «Հանրապետական» մարզադաշտի տոմսարկղից, քանի որ մնացած բոլոր տոմսերի հետ դրանք նույնպես միաժամանակ ձեռք էին բերվել այդ տոմսարկղից։
Հիշեցնենք, որ, ըստ «7օր»–ի ստացած ահազանգի, սեպտեմբերի առաջին կեսին ֆուտբոլասեր ընկերները միանգամից 15 տոմս են գնել Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտի տոմսարկղից։ Սակայն երբ երեկ այցելել են մարզադաշտ՝ երկրպագելու Հայաստանի հավաքականին, ոստիկանները հայտարարել են, որ նրանց գնած այդ տոմսերից երկուսը կեղծ են։ Ֆուտբոլասերների զարմանքին ի պատասխան՝ ինչպես է հնարավոր՝ տոմսարկղից գնած տոմսերը կեղծ լինեն, այն էլ այն դեպքում, երբ իրենք միանգամից 15 տոմս են գնել, ոստիկանները նրանցից 2–ին պահել են, իսկ մյուսներին թույլ տվել մտնել մարզադաշտ։ Քիչ անց, երբ մարզադաշտից նրանք կապ են հաստատել իրենց 2 ընկերների հետ, վերջիններն ասել են, որ իրենց տանում են ոստիկանություն, իսկ ավելի ուշ նրանց բջջային հեռախոսներն անհասանելի են դարձել։

Рубен Айрапетян откликнулся на публикацию «7or» относительно проданных фальшивых билетов на матч Армения-Македония
Вчера в «7or» поступил звонок от футбольных болельщиков с сообщением о том, что перед матчем между сборными Армении и Македонии на Республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна произошел неприятный инцидент.
В первой половине сентября футбольные болельщики купили сразу 15 билетов на матч из кассы Республиканского стадиона. Однако, когда они вчера пришли на игру, то оказались в неприятной ситуации. Сотрудники полиции сообщили им, что два билета из купленных ими 15 билетов фальшивые, и, несмотря на возмущения болельщиков, запретили двум из них пройти в стадион. Немногим спустя, когда прошедшие в стадион друзья связались по телефону  с ними, выяснилось, что этих двух болельщиков ведут в полицейский участок, после чего  их мобильные телефоны были недоступны.
В ответ на нашу публикацию, председатель Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян написал на своей страничке в «Фейсбук»:
«Это очередная ложь, потому что невозможно, чтобы в кассе Республиканского стадиона продавались фальшивые билеты.24 сентября все билеты были проданы и все они содержали специальные значки. Нужно быть глупым, чтобы не понять, что билет  фальшивый. А эти билеты были отксерены. Я в курсе всего этого. Это были очередные шантажисты, которые хотели бросить тень на федерацию».
«7or» представляет читателю эти два билета, которые сотрудники полиции посчитали фальшивыми и из-за которых фанатов повели в полицейский участок, а затем, спустя час, отпустили на свободу. Как видим, на этих билетах, которые вовсе не были отксерены, есть все необходимые значки, указан ряд, место, печать кассы Республиканского стадиона. На билетах отсутствуют лишь специальные штрихи, но на этот вопрос должны ответить работники кассы стадиона, так как вместе с остальными билетами они были приобретены из этой же кассы.