Մեծ կուտակումներ կան. Գեղամասար համայնքի նախկին ղեկավար
Ադրբեջանական կողմը վաղ առավոտյան կրակ է բացել Սոթքի մոտ տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ. Պաշտպանության նախարարությունը պարբերական թարմացումներով տեղեկացնում է Սոթքում իրավիճակի մասին:
«Ժամը 10:00-ի դրությամբ Սոթքի ուղղությամբ լարվածությունն էականորեն նվազել է»,-նշվում է ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության տարածած վերջին հաղորդագրությունում:
Գեղամասար խոշորացված համայնքի նախկին համայնքապետը՝ Հակոբ Ավետյանը, 168.am-ի հետ զրույցում անդրադառնալով Սոթքում (Գեղամասար խոշորացված համայնքի կենտրոնը) իրավիճակին, նշեց. «Այս պահին կրակոցներ չկան, հարաբերական հանդարտ վիճակ է:
Ես տեղյակ եմ միայն Սոթքի ուղղությամբ կրակոցների մասին, բայց որ մեծ կուտակումներ կան, չեմ կարծում, որ սրանով ավարտվում է:
Բնակիչների մեջ անհանգիստ վիճակ է, եթե կրակոցները դադարեն, մարդիկ կմնան, իսկ եթե շարունակվեց, բնականաբար, Սոթքից կհանեն երեխաներին ու կանանց»:

Азербайджан стянул к границе войска и тяжелую технику – бывший глава общины Гегамасар
Азербайджанская сторона стянула войска и тяжелую технику к границе, на прицеле – Соткский золотоносный рудник, заявил в беседе с «ФактИнфо» бывший глава общины Гегамасар Гегаркуникского марза Армении Акоп Аветян.
Он отметил, что боевые действия, по всей вероятности, сегодняшней провокацией не закончатся, допустив вероятность новой агрессии со стороны Баку в ближайшее время.
Аветян указал, что на данный момент обстановка в Сотке сравнительно спокойная. О ранении армянских военнослужащих он узнал из сообщений официальных источников.
Подобные провокации со стороны врага, по словам Аветяна, можно пресечь только ответными мерами.
В ходе сегодняшней вооруженной провокации армянская сторона дала достойный отпор врагу, заявил экс-глава общины Гегамасар.