ՕԵԿ ներկայացուցիչ. «Մենք հիմա էլ ենք պատրաստ երկխոսության»
ԱԺ «Օրինաց երկիր» խմբակցության պատգամավոր Խաչիկ Հարությունյանը, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ անդրադառնալով ՀԱԿ–իշխանություն երկխոսությանը, ասել է, թե իրենք միշտ էլ պատրաստ են եղել երկխոսության առանց որևէ նախապայմանի։
Նրա խոսքերով՝ երկխոսության միջոցով կարելի է հասնել բազմաթիվ խնդիրների փոխհամաձայնեցված լուծման։ Ըստ բանախոսի՝ հենց ՀԱԿ–ի դիրքորոշումների և տեսակետների փոփոխության հետևանքով չշարունակվեց երկխոսությունը։
Մենք հիմա էլ ենք պատրաստ երկխոսության, եթե ՀԱԿ–ը քաղաքական կամք ցուցաբերի և գա–նստի կլոր սեղանի շուրջ,–ընդգծել է Խ. Հարությունյանը։
«Ժառանգություն» խմբակցության ներկայացուցիչ Անահիտ Բախշյանն էլ նշել է, թե ինքը դեռևս 2008թ. մարտի դժբախտ դեպքերից հետո է ասել, որ ճիշտը երկխոսությունն է։

Депутат «Оринац еркир»:«Мы и сейчас готовы к диалогу»
Говоря на встрече с журналистами  о диалоге между АНК и властью, депутат парламентской фракции «Оринац еркир» Хачик Арутюнян заявил, что они всегда были готовы к диалогу без каких-либо предусловий.
По его словам, путем диалога можно достичь взаимосогласованного решения многих проблем. Как отметил депутат, именно в результате  изменения позиций и мнений АНК диалог был приостановлен.
«Мы и сейчас готовы к диалогу, если АНК проявит политическую волю и сядет с нами за круглый стол», - заметил Арутюнян.
Представитель фракции «Наследие» Анаит Бахшян, в свою очередь, отметила, что она еще после трагических первомартовских событий 2008 года сказала, что правильным решением является диалог.