Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Երասխի հայկական դիրքերի ուղղությամբ
Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները հունիսի 13-ի ժամը 18:40-ին տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից կրակ են բացել Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, հայկական կողմում տուժածներ չկան:
«Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր վերը նշված ուղղությամբ ժամը 17:40-ին ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը»,-հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից՝ հավելելով, որ Ադրբեջանի ՊՆ-ն այդ հաղորդագրությամբ նախ տեղեկատվական հիմք է ստեղծել, ապա կրակ բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ:

ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям в районе Ерасха – Минобороны Армении
ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям в районе села Ерасх Араратского марза Армении. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
«13 июня в 18:40 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия разного калибра по армянским позициям, расположенным в районе Ерасха», – говорится в сообщении.
В оборонном ведомстве Армении также заявили, что сообщение МО Азербайджана о том, что в 17:40 в указанном направлении подразделения ВС Армении открыли огонь по азербайджанским позициям, не соответствует действительности.
«МО Азербайджана этим сообщением сначала создало информационную основу, а затем открыло огонь по армянским позициям», – отметили в Минобороны Армении.