Տեղ գյուղի հատվածում Ադրբեջանի կրակի հետևանքով վիրավորում է ստացել ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ ծառայության զինծառայող
Տեղ գյուղի հատվածում հունիսի 15-ին ժամը 13:35-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ կրակի հետևանքով վիրավորում է ստացել ԱԱԾ սահմանապահ ծառայության զինծառայողը:
Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը:
Վիրավոր զինծառայողի առողջական վիճակի վերաբերյալ կտրվի լրացուցիչ տեղեկություն:
Հունիսի 15-ին ժամը 11:45-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Տեղի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ՝ կիրառելով նաև ականանետ:

В результате обстрела со стороны ВС Азербайджана на участке Теха 15 июня в 13:35 был ранен военнослужащий Пограничной службы СНБ.
Как сообщили в пресс-службе СНБ республики, дополнительная информация о состоянии здоровья раненого военнослужащего будет предоставлена позже.
Военнослужащий Погранслужбы СНБ получил ранение в результате азербайджанского обстрела на участке Теха