«SOS Artsakh»․ 24-ժամյա նստացույց ԵՄ ներկայացուցչության և դեսպանությունների դիմաց (տեսանյութ)
ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմինը նախաձեռնել է 24-ժամյա նստացույց՝ ՀՀ-ում ԱՄՆ-ի, Ռուսաստանի Դաշնության, Ֆրանսիայի Հանրապետության դեսպանատների և ԵՄ ներկայացուցչության դիմաց։
Նստացույցի նպատակն է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրներից և ԵՄ-ից պահանջել չբավարարվել լոկ հայտարարություններով, այլ գործուն քայլեր ձեռնարկել Ադրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակումն անհապաղ վերացնելու ուղղությամբ։
Նստացույցը կրում է «SOS Artsakh» խորագիրը։
Նստացույցը բոլոր վայրերում մեկնարկել է հունիսի 27-ի առավոտյան 08։30-ից և կավարտվի հունիսի 28-ին, ժամը 10։00-ին՝ ՀՀ-ում ՄԱԿ-ի գրասենյակի դիմաց։

«SOS Арцах»: АРФД начала 24-часовую сидячую забастовку перед посольствами США, РФ, Франции и ЕС в Армении (видео)
Верховный орган АРФД инициировал 24-часовую сидячую забастовку перед представительствами США, Российской Федерации, Франции и ЕС в Армении.
Цель забастовки – потребовать от стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ и ЕС не довольствоваться только заявлениями, а предпринять активные шаги для немедленного снятия блокады Арцаха со стороны Азербайджана.
Сидячая забастовка называется «SOS Арцах».
Сидячая забастовка началась сегодня утром в 08:30 во всех местах и ​​закончится 28 июня в 10:00 перед офисом ООН в Армении.